cinema.pl Festiwale

czwartek, 02 kwiecień 2020 13:03

Nabór projektów na pitching Animated in Poland

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ruszył nabór projektów na ANIMATED IN POLAND – prezentację polskich projektów filmów animowanych na ostatnim etapie powstawania, która odbędzie się w ramach KFF Industry na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Prezentacja, podobnie jak inne wydarzenia festiwalowe, odbędzie się online. Termin zgłoszeń upływa 23 kwietnia.

 

Krakowska Fundacja Filmowa, organizator Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz odbywających się równolegle z festiwalem wydarzeń branżowych KFF Industry, zaprasza do zgłoszeń projektów filmów animowanych na pitching ANIMATED IN POLAND, który powstał z myślą o prezentacji najnowszych filmów animowanych tworzonych w Polsce. Reprezentanci wyselekcjonowanych projektów opowiedzą o swoich filmach i pokażą ich fragmenty, nim te trafią do programów polskich i zagranicznych festiwali filmowych. 

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji przed pitchingiem wszyscy uczestnicy wezmą udział w szkoleniu przygotowującym do prezentacji projektów, połączonym z krótkimi konsultacjami. Szkolenie poprowadzi Wim Vanacker – selekcjoner filmów krótkometrażowych  na Festiwal w Cannes, który przez kilka lat pracował jako dyrektor Działu Scenariuszowego NISI MASA – European Network of Young Cinema i koordynator jednego z najważniejszych pitchingów filmów krótkometrażowych – European Short Pitch.

Wzorem ubiegłych lat dla najlepszych projektów przewidziane są nagrody ufundowane przez naszych partnerów – Studio Sound Mind i Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA):

- Bon Studia Sound Mind na 10 dni post-produkcji dźwięku do filmu (przy założeniu, że całość post-produkcji dźwięku będzie zrealizowana w Studio Sound Mind).

- Wyróżnienie Specjalne CeTA o wartości 30.000 PLN w formie wkładu niepieniężnego (aportu rzeczowego) w produkcję filmu realizowanego przez nagrodzonego twórcę/producenta lub kolejnego projektu, m.in. poprzez użyczenie sprzętu i infrastruktury oraz wykonanie wybranych usług. Wyróżnienie będzie zrealizowane w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu. 

Studio Sound Mind zostało założone i jest prowadzone przez Michała Fojcika – uznanego reżysera dźwięku, członka stowarzyszenia Motion Picture Sound Editors (MPSE), odpowiedzialnego za brzmienie takich filmów jak: „Bogowie”, „Czerwony Pająk”, „Sztuka Kochania”, czy „Ukryta Gra”.

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) jest wyjątkową przestrzenią, w której technologia, kultura oraz sztuka łączą się, przenikają i uzupełniają. Synergia tych elementów i genius loci miejsca sprzyjają kreatywnym twórcom, którzy mają szansę urzeczywistniać tutaj oryginalne pomysły. CeTA to miejsce kompleksowe, umożliwiające realizację wszystkich etapów profesjonalnej produkcji filmowej i telewizyjnej. Tutaj wsparcie otrzymują zarówno doświadczeni, jak i początkujący twórcy, którzy dodatkowo mogą skorzystać z licznych warsztatów.

W wydarzeniu co roku uczestniczą międzynarodowi profesjonaliści związani z branżą filmu animowanego – reprezentanci festiwali, instytucji filmowych, dystrybutorzy oraz agenci sprzedaży. Bezpośrednio po pitchingu, odbędą się spotkania one-to-one między reprezentantami prezentowanych projektów a obecnymi na prezentacji specjalistami.

Do udziału w pitchingu można zgłaszać projekty polskich filmów animowanych, będące na ostatnim etapie produkcji, które swoją premierę będą miały w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Reprezentanci projektów wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń wezmą udział we wspomnianym szkoleniu oraz w finałowej prezentacji i spotkaniach one-to-one 2 czerwca. Wszystkie wydarzenia odbędą się w ramach KFF Industry – branżowej części 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, a ich językiem będzie język angielski. Całe wydarzenie, czyli szkolenie, pitching i spotkania one-on-one odbędą się online. 

Osoby zainteresowane zgłoszeniem projektu prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego i materiałów wizualnych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. najpóźniej do 23 kwietnia 2020.

 

Prezentacja ANIMATED IN POLAND odbyła się po raz pierwszy w maju 2013 roku podczas 53. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego we współpracy z magazynem „Shortcut”. W ramach ubiegłorocznej edycji wydarzenia zaprezentowano m.in. film „Papa” Maryi Yakimovich, czy „Obyś nie musiała tutaj wrócić” Anastazji Naumenko, które właśnie rozpoczęły swoją drogę festiwalową.

60. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się online w dniach 31 maja – 7 czerwca 2020 roku. Więcej informacji o festiwalu oraz o towarzyszących mu wydarzeniach branżowych znaleźć można tutaj: https://www.krakowfilmfestival.pl/industry/kff-industry/

Czytany 318 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 kwiecień 2020 13:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama