cinema.pl Festiwale

wtorek, 07 kwiecień 2020 13:00

Zakończono nabór filmów do Konkursu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zakończył się nabór filmów do Konkursu 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. Do selekcji trafiło blisko 1000 zgłoszeń. Jeden z filmów zgłosiła Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA.

 

W tym roku animacje nadesłano z takich państw jak Wyspy Turks i Caicos, Mołdawia, Boliwariańska Republika Wenezueli (Wenezuela), Singapur, Syryjska Republika Arabska (Syria), Malezja czy Demokratyczna Republika Konga (Kongo). 

Filmy, które zostały zgłoszone do selekcji konkursowej, zrealizowane są w różnorodnych technikach, w tym m.in. animacji rysunkowej, piaskowej, lalkowej, plastelinowej, bezkamerowej, wycinankowej oraz animacji 3D, pikselacji i rotoskopii.

Komisja selekcyjna, w składzie Piotr Muszalski, Jerzy Armata oraz Agnieszka Kozłowska do końca kwietnia wybierze kilkadziesiąt filmów, które powalczą w październiku o statuetkę Złotego Pegaza i wygraną w wysokości 45 000 zł.

Selekcją Konkursową Filmów Pełnometrażowych zajmie się Dyrektor Artystyczny Festiwalu - Marcin Giżycki oraz Filip Kozłowski, programer festiwalu. Nagroda za Najlepszy Film Pełnometrażowy to 35 000 zł. 

Składy jury oceniającego filmy konkursowe ujawnimy na początku maja wraz z listą filmów zakwalifikowanych do Konkursu.

Konkurs, który jest sercem festiwalu ANIMATOR to dobra okazja, by przyjrzeć się temu, co aktualnie dzieje się w świecie animacji - podkreśla Dyrektor Artystyczny Marcin Giżycki. 

 

UWAGA: NOWA DATA

Pokazy konkursowe odbywać się będą w trakcie 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, który odbędzie się w Poznaniu w dniach: 3-9.10.2020.

 

 

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscara®. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. ANIMATOR jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. 

 

Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką. 

 

13. ANIMATOR odbędzie się w Poznaniu w dniach 3-9 października 2020 roku.

Czytany 414 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 kwiecień 2020 13:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama