cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 20 kwiecień 2020 18:16

Jury "Long Story Short Film Festival"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W ośmioosobowym składzie jury I Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Long Story Short” Film Festival” zasiądą osoby związane z branżą filmową i teatralną, literaturą i muzyką. 

 

„Long Story Short Film Festival” to pierwszy w historii Dolnego Śląska festiwal filmowy, który w całości odbędzie się online w dniach od 17 do 24 maja. Dostęp do wszystkich prezentowanych filmów będzie całkowicie bezpłatny. 

Zaproszenie do jury festiwalu organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe przyjęli:

1.Marek Lechki, reżyser, scenarzysta i producent filmowy;

2.Łukasz Maciejewski, filmoznawca, krytyk filmowy oraz teatralny;

3.Jarosław Perduta, menadżer kultury, szef Dolnośląskiego Centrum Filmowego;

4. Anna Różalska, producentka filmowa;

5.Cezary Studniak, aktor, reżyser i scenarzysta, dyrektor artystyczny PPA;

6.Jagoda Szelc, scenarzystka i reżyserka filmowa;

7.Agnieszka Wolny – Hamkało, poetka, pisarka i publicystka;

8.Agnieszka Zwiefka, scenarzystka i reżyserka filmowa.

 

Jurorzy ocenią filmy nadsyłane do konkursu festiwalowego w trzech kategoriach: fabuła, dokument i animacja. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 5 maja włącznie. Do konkursu mogą być zgłaszane filmy polskich twórców, nie dłuższe niż 45 minut i zrealizowane po 1 stycznia 2018 roku.

 

Filmowcy powalczą o statuetkę Salamandry oraz czek na 3 tysiące złotych. Organizatorzy przewidzieli również nagrodę publiczności oraz nagrodę dziennikarzy. 

 

W ramach Long Story Short Film Festival zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt  polskich filmów krótkometrażowych. Program festiwalu zostanie ogłoszony 15 maja, 

a znajdą się w nim filmy fabularne, dokumentalne i animowane.

 

Tegoroczna edycja festiwalu to dwie główne sekcje: „Konkurs” i „Panorama”. W sekcji konkursowej widzowie obejrzą filmy wyselekcjonowane z nadesłanych zgłoszeń. 

Z kolei „Panorama” to pomysł na zaprezentowanie filmów krótkometrażowych znanych i cenionych twórców,  m.in. Agnieszki Smoczyńskiej czy Jana Komasy. 

 

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu festiwalowego można znaleźć na stronie www.shortfestival.pl  i na www.dcf.wroclaw.pl.

 

Dolnośląskie Centrum Filmowe, które jest organizatorem Long Story Short Film Festival to Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. DCF zajmuje się szerokim przekrojem działalności filmowej na terenie Dolnego Śląska: od prowadzenia kin, poprzez organizację festiwali, przeglądów i pokazów specjalnych, edukację filmową, po wspieranie produkcji filmowych (poprzez dofinansowania 

w Dolnośląskim Konkursie Filmowym i działalność Wroclaw Film Commission). Kina należące do DCF to miejsca spotkań filmowych z ambitnym repertuarem stanowiącym szeroki wybór światowego, europejskiego i polskiego kina, oparty głównie na „studyjnych”, „art-housowych” propozycjach.

Czytany 335 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 kwiecień 2020 18:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama