cinema.pl Festiwale

czwartek, 14 maj 2020 16:06

45. FPFF w innym terminie?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Organizacja 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych we wrześniu 2020 roku jest coraz mniej realna. Decyzję w sprawie nowego terminu wydarzenia Komitet Organizacyjny podejmie na posiedzeniu zaplanowanym na 2 czerwca. 

 

Niepewność związana z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie oraz wymuszony przez nią przestój w produkcjach filmowych – to powody ewentualnej decyzji o przesunięciu tegorocznego Festiwalu, do jakiej skłaniają się członkowie Komitetu Organizacyjnego.

– Dajemy sobie jeszcze trochę czasu, by zdobyć więcej danych i uważnie przeanalizować sytuację w polskiej branży filmowej. Chcemy rzetelnie ocenić, kiedy i ile nowych filmów mogłoby zostać zgłoszonych do Konkursu Głównego w Gdyni. Wszystko jednak wskazuje na to, że jest ich zdecydowanie za mało na nabór, który zwykle przeprowadzamy w maju z myślą o wrześniowym Festiwalu. Coraz bardziej realny staje się więc scenariusz przełożenia imprezy na później – wyjaśnia Leszek Kopeć, Dyrektor Festiwalu.

Ewentualny nowy termin 45. FPFF może dotyczyć listopada lub grudnia 2020 roku, a nawet stycznia 2021 roku. – Wszystko zależy od tego, kiedy wznowione zostaną przerwane produkcje filmowe, które pandemia zaskoczyła na różnym etapie prac – zaznacza Leszek Kopeć. 

Czytany 298 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 maj 2020 16:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama