cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 08 czerwiec 2020 14:01

Kameralne Lato 2020: rozpoczął się nabór filmów do konkursów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Rusza nabór filmów do konkursów 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Filmy krótkometrażowe można zgłaszać do dwóch sekcji konkursowych: Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną do 29 czerwca 2020 r. Mamy nadzieję, że spotkamy się w Radomiu w sierpniu tego roku, by wspólnie oglądać dobre kino.

 

Festiwal Kameralne Lato od 13 lat stawia na promocję młodego polskiego kina i kształtowanie dobrych wzorców społecznych, poprzez zachęcanie do uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze filmowej. Organizatorzy prezentują starannie wyselekcjonowane krótkie metraże, których twórcy chcą włączyć się swoim filmem w dyskusję o problemach współczesnego świata. Świata, który zmienia się na naszych oczach m.in. pod wpływem epidemii Covid-19.

Konkurs Główny: gorące lato, gorące dyskusje

Warto podkreślić, że Kameralne Lato jest platformą do gorących i szczerych dyskusji. W Konkursie Głównym zawsze prezentowane są filmy, które budzą emocje, rodzą pytania i nigdy nie pozostawiają widza obojętnym.

Jak co roku twórcy mogą zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie więcej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2019 roku. Autorami filmów mogą być zawodowi filmowcy, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz artyści tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

W jury oceniającym filmy w tegorocznej edycji zasiądą wysokiej klasy profesjonaliści związani z branżą filmową. Nagrodą główną w Konkursie jest przyznawany od 2013 roku ZŁOTY ŁUCZNIK - Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10.000 złotych.

https://kameralnelato.pl/formularz-zgloszenia-filmu-2020

Konkurs HYDE PARK: masz szalony film, zgłoś go tutaj!

Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK to z kolei miejsce dla filmów nieoczywistych, szalonych i eksperymentalnych. Filmów, które wykraczają poza “gatunkowe szuflady”.

Do tego konkursu, zgodnie z powiedzeniem - “Sky is the limit” - każdy może zgłosić swój film. Jedynym ograniczeniem jest czas jego trwania - nie może być dłuższy niż 15 minut.

https://kameralnelato.pl/formularz-zgloszenia-filmu-2020

Czytany 712 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 czerwiec 2020 14:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama