Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 15 czerwiec 2020 15:11

"Spotkania" w Baju Pomorskim odwołane!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Po długim czasie przymusowej absencji Teatr „Baj Pomorski” nareszcie może otworzyć swoje drzwi dla widzów. Udział w organizowanych przez Teatr wydarzeniach regulowany jednak będzie przez pewne sanitarne obostrzenia. 

 

Regulamin uczestnictwa w spektaklach oraz niezbędne do wzięcia w nich udziału Oświadczenie COVID zamieszczone zostały pod poniższym adresem:

https://www.bajpomorski.art.pl/aktualnosci,11,pl,news,11,1,678.html 

Obecnie trwają próby i przygotowania do premiery spektaklu Laboratorium Dźwięku w reżyserii Ewy Piotrowskiej, która odbędzie się 4 lipca o godz. 16:30 na Dużej Scenie. Przedstawienie pierwotnie zakładało silną interakcję z widzem, bezpośredni z nim kontakt, włączanie go w akcję przedstawienia, a ułatwieniem niniejszego zabiegu stanowić miało ulokowanie widowni na Scenie. 

Niestety, w obecnej sytuacji takie działanie jest niemożliwe. Twórcy pracują zatem nad przekonwertowaniem swego zamysłu, uwzględniając tradycyjny podział na „Scenę” i „Widownię”. O bieżących detalach dotyczących spektaklu będziemy informować sukcesywnie i na bieżąco.

Z przykrością musimy przekazać Państwu informację, że XXVII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania” zostaje przesunięty na 2021 rok. Przedsięwzięcie to okazuje się być zbyt ryzykowne w obliczu wielu niewiadomych dotyczących października (kiedy to Festiwal zawsze miał miejsce), a które już dziś powinny być klarowne, aby „Spotkania” mogły przebiec bezpiecznie, sprawnie  i profesjonalnie.

Aktualny repertuar Teatru znaleźć można pod adresem:

https://www.bajpomorski.art.pl/repertuar,13,pl.html .

 

KOMUNIKAT 

Szanowni Państwo,

ze smutkiem ogłaszamy, że XXVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek ,,Spotkania” nie odbędzie się. Zostaje on przeniesiony na rok 2021. Podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu zaplanowanego na październik wydarzenia na skutek konsekwencji sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

W obecnych warunkach przeprowadzenie Festiwalu w jego dotychczasowej formule jest skrajnie utrudnione. Dochodzi do tego niepewna sytuacja epidemiologiczna w perspektywie najbliższych miesięcy. W trosce o bezpieczeństwo naszych gości oraz widzów nie chcemy podejmować niepotrzebnego ryzyka. Dążymy do tego, by nazwa festiwalu miała swój pełny wymiar. By ,,Spotkania” były spotkaniami artystów, widzów, naukowców, krytyków, mediów, słowem wszystkich zainteresowanych piękną i różnorodną sztuką lalkarstwa oraz szeroko pojętej animacji.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku!

Zespół Organizacyjny Festiwalu

Czytany 327 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 czerwiec 2020 15:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież