cinema.pl Festiwale

sobota, 04 lipiec 2020 09:54

Nowe Horyzonty wspierają polskich filmowców

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Z powodu pandemii nadchodząca edycja festiwalu Nowe Horyzonty odbędzie się w listopadzie, ale nie Polish Days – przedstawiciele branży, dystrybutorzy, agenci sprzedaży i festiwalowi selekcjonerzy będą mogli rzucić (wirtualnym) okiem na nowe propozycje polskiego kina już w lipcu.


Polish Days to wyjątkowa platforma spotkań dla przedstawicielek i przedstawicieli rodzimego kina. Przedsięwzięcie organizowane w ramach festiwalu NH już od ośmiu lat umożliwia różnorodnym twórcom prezentację, dyskusję i pitchingi nowych projektów, które w przyszłości trafią na ekrany kin na całym świecie.

Wiele z tych projektów odniosło międzynarodowe sukcesy – m.in. Słodki koniec dnia Jacka Borcucha (nagroda dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym Sundance w 2019 roku), prezentowana na Berlinale Wieża. Jasny dzień Jagody Szelc, Maryjki Darii Woszek, film wybrany przez SXSW (tuż przed jego odwołaniem), Sweat, zaprezentowany jako projekt w fazie rozwoju w 2017 roku, a teraz nagrodzony prestiżową „Cannes Label”, pokazywany na festiwalu w Karlowych Warach Atak paniki, Wielki mecz Filipa Syczyńskiego, wyróżniony nagrodą Eurimages podczas Baltic Event w Tallinie lub wreszcie niespodziewany przebój Jana Komasy Boże Ciało, czule nazwany przez Los Angeles Times „nominowanym do Oscara nokautem”.

Pomimo rozprzestrzeniającej się pandemii, organizatorzy Polish Days zapewniają polskim twórczyniom i twórcom szansę na kontynuację ich pracy i dalszy rozwój artystyczny. Tegoroczna edycja Polish Days odbędzie się online w dniach 27–29 lipca.

Czytany 261 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 lipiec 2020 09:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama