cinema.pl Festiwale

wtorek, 07 lipiec 2020 11:21

OD NOWA - KAMERALNE LATO rusza z nową energią i nowym hasłem!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO powrócą do Radomia już 9 sierpnia. Festiwalowi w tym roku towarzyszy nowa oprawa graficzna autorstwa Sebastiana Cabaja oraz nowe hasło przewodnie.

 

Powoli poznajemy "nową normalność" i zaczynamy sobie uświadamiać, że czasy sprzed koronawirusa prędko nie wrócą. Jak każdy kryzys, także i ten jest jednak pewną szansą. To może być katalizator pozytywnych przemian - stąd towarzyszące tegorocznej edycji festiwalu hasło OD NOWA.

„Pandemia COVID-19 ujawniła brak odporności na kryzys gospodarczy, który dotknął mocno nas wszystkich. Zaczynamy życie od nowa, w nowej rzeczywistości, na nowych warunkach, z nowymi ograniczeniami, ale i nowymi możliwościami. Mając na uwadze reżim sanitarny i względy bezpieczeństwa, od nowa zapraszamy do kin, do udziału w pięknych wydarzeniach społecznych, jakimi są niewątpliwie festiwale filmowe, od nowa pochylamy się nad filmem i jego rolą we współczesnym świecie. Od nowa, znów powraca pytanie o rolę sztuki we współczesnym, jakże zmienionym i naznaczonym pandemią świecie.

Uczymy się żyć na nowo. Jako jednostki i jako całe społeczności. Od nowa budujemy świat, podnosimy z kolan sektor kreatywny, przemysł filmowy, który przecież na chwilę zamarł, wracamy do festiwali i organizowania wydarzeń promujących wolny dostęp do kultury” - podkreśla dyrektor festiwalu Karolina Adamczyk.

Autorem tegorocznej identyfikacji wizualnej jest Sebastian Cabaj - projektant graficzny, absolwent warszawskiej ASP, autor licznych wydawnictw graficznych, plakatów, typografii oraz ilustracji.

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w dniach 9 - 15 sierpnia 2020 r. Już wkrótce poznamy szczegóły programu Konkursów oraz pozostałych sekcji programowych.

Czytany 425 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 lipiec 2020 11:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama