cinema.pl Festiwale

czwartek, 30 lipiec 2020 11:06

Uczmy się polskiego! Już w środę pokaz "Naszej małej Polski" podczas PCFB

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

14. sezon Polish Cinema for Beginners odbywa się w zupełnie nowym wydaniu. Od kilku tygodni polsko- i obcojęzyczni widzowie mogą już śledzić publikowane w sieci wideoeseje i dyskusje, a w najbliższą środę będą mieli także szansę wziąć udział w pierwszym z pokazów, które tego lata odbywać się będą nietypowo poza kinową salą. 

 

5 sierpnia w przestrzeni nowopowstałego centrum Concordia Design na Wyspie Słodowej zaprezentowany zostanie film "Nasza mała Polska" w reżyserii Mateja Bobrika. Dokument opowiada o grupie młodych Japończyków, rozpoczynających studia na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych. Jednym z obowiązkowych zadań studentów drugiego roku jest wystawienie sztuki teatralnej w języku polskim. Na ekranie widzimy nie tylko przygotowania do teatralnej produkcji, ale i to, jak wyobrażenia o dorosłości początkujących polonistów zderzają się z rzeczywistością.

 

Zwiastun filmu "Nasza mała Polska":

Gośćmi pierwszego pokazu w ramach 14. sezonu Polish Cinema for Beginners będą Masako Fuse Leśko i Magdalena Majewska. Fuse Leśko to japońska ekonomistka, muzyczka i edukatorka, która od 2019 roku mieszka w Polsce i - podobnie jak bohaterowie filmu - uczy się języka polskiego. Majewską jest biolożką i doktorem nauk medycznych, a także dwukrotną stypendystką Japan Society for the Promotion of Science - w roku 2007 i 2008. Spotkanie poprowadzi Adam Kruk, jeden z pomysłodawców i programer Polish Cinema for Beginners.

Pokaz "Naszej małej Polski" odbędzie się 5 sierpnia o godzinie 20:00 w Concordia Design. Udział w projekcji jest bezpłatny, do udziału uprawniają darmowe wejściówki dostępne pod adresem: https://app.evenea.pl/event/pcfb14ourlittlepoland/. Na pierwsze spotkanie 14. Polish Cinema for Beginners zapraszają: Wrocławska Fundacja Filmowa, Concordia Design Wrocław i Brave Cinema, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Do zobaczenia przed ekranem!

Czytany 350 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 lipiec 2020 11:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama