cinema.pl Festiwale

wtorek, 04 sierpień 2020 11:14

Jury 13. edycji KAMERALNEGO LATA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W Konkursie Głównym KAMERALNEGO LATA pokazane zostaną najlepsze polskie filmy krótkometrażowe zrealizowane przez zawodowych twórców filmowych, studentów i absolwentów szkół artystycznych oraz filmowców tworzących poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

 

Filmy oceni Jury pod przewodnictwem krytyka filmowego Tomasza Raczka.

 

Ponadto w Jury zasiądą:

• Anna Mucha - ambasadorka festiwalu,

• Małgorzata Potocka - dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu,

• Przemysław Chruścielewski - członek Amerykańskiej Akademii Filmowej, montażysta filmowy,

• Marta Habior - producentka filmowa,

• Marek Świszcz - specjalista w zakresie profilaktyki społecznej.

Tomasz Raczek

krytyk filmowy, przewodniczący jury

Redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji „Raczek movie” w Radiu Nowy Świat. Posiada własny kanał wideorecenzji filmowych w serwisie YouTube. Prowadzi kinoterapię (razem z psychologiem Armenem Mekhakyanem) w kinach, radiu i Internecie. Wcześniej m.in. kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny PLAYBOYA i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych i radiowych nfilmHD oraz wicedyrektor TVP2.

Marta Habior

producentka filmowa

Działa w różnych obszarach produkcji filmowej od 2004 r. W 2012 r. założyła własną firmę No Sugar Films, specjalizującą się w międzynarodowych koprodukcjach i produkcjach usługowych dla zagranicznych ekip. Pełniła rolę koproducenta przy filmie „Tales of Mexico” i debiucie fabularnym Andriusa Blaževičiusa pt. „The Saint”. Jej najnowsza produkcja, „Słodki koniec dnia” Jacka Borcucha, otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym Sundance w 2019 roku.

Anna Mucha

aktorka, ambasadorka festiwalu

W roku 2020 obchodzi 30-lecie pracy zawodowej. Zagrała w kilkunastu polskich filmach i serialach, pracowała z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda („Korczak”, „Panna Nikt”), Steven Spielberg („Lista Schindlera”), Olaf Lubaszenko („Chłopaki nie płaczą”, „Single i Remiksy”, „Single po japońsku”), Juliusz Machulski, Jacek Bromski, Wojciech Pszoniak, Olga Chajdas, Maciej Kowalewski, Piotr Wereśniak („Och Karol 2”, „Wkręceni”), czy Patryk Vega („Pittbull”). Przez wiele lat była recenzentką wydarzeń kulturalnych w TVP i w Radiostacji oraz autorką felietonów i popularnego bloga. W 2010 roku wyprodukowała i wyreżyserowała dokument „Wędrowcy - Wigilia 2010”, który obejrzało ponad 3 miliony telewidzów. Aktualnie można ją zobaczyć na deskach teatralnych: w spektaklu „Pikantni” w reżyserii Tomasza Gawrona oraz w przedstawieniu „Przygoda z ogrodnikiem” w reżyserii Mirosława Połatyńskiego, w którym gra główną rolę.

Małgorzata Potocka

aktorka, reżyserka, producentka

Dyrektorka Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W 1989 roku otworzyła pierwszą w Polsce niezależną spółkę filmową MM Potocka Production, (była właścicielem i udziałowcem do 2011 roku), która wyprodukowała 9 filmów fabularnych dla Ted Turner Television, Channel 4, BBC i Canal +. W 1992 roku była jedną z założycielek i pierwszym prezesem Związku Niezależnych Producentów Filmowych obecnie przekształconym w Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Za zasługi w pracy artystycznej w 1996 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Przez wiele lat organizowała masowe wydarzenia kulturalne i wielkie koncerty rockowe, a także spektakle teatralne. Była także doradcą ministra kultury do spraw mediów. W 2006 roku wygrała konkurs na dyrektora OTVP w Łodzi i kierowała tą instytucją przez 6 lat. Od 2007 roku jest wiceprezesem Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE. Od 2008 jest członkiem Rady Programowej Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi. Od lat związana z Teatrem Capitol w Warszawie.

Przemysław Chruścielewski

montażysta filmowy

Członek Amerykańskiej Akademii Filmowej, absolwent PWSFTViT w Łodzi (w latach 2012-2015 wykładowca tejże uczelni). Montażysta filmów fabularnych, dokumentalnych i innych form audiowizualnych. Pracował przy produkcji ponad 50 filmów, które zdobyły ponad 400 nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach, m.in. w Wenecji, Paryżu, Palm Springs, Chicago, Lipsku, Clermont-Ferrand, Toronto, Moskwie, Vidreres, Gdyni i Badalonie. Autor montażu takich filmów jak: „Boże Ciało” (nominacja do Oscara 2020), „Ostatnia Rodzina”, „Serce Miłości”, „Słodki koniec dnia”, „Magiczna zima Muminków”, „Tonia i jej dzieci”, „Ojciec i syn”, „Deep love”. Współpracował ze Szkołą Wajdy oraz z Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Twórca warsztatów dokumentalnych w Polsce i za granicą m.in. w Ułan Bator, Pekinie i Urzędowie.

Marek Świszcz

specjalista w zakresie profilaktyki społecznej

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1991 r. rozpoczął służbę w Policji. Natychmiast zafascynowała go praca dochodzeniowca. Służył w Komendzie Rejonowej Policji w Puławach, potem został przeniesiony do Garwolina, gdzie pracował w pionie dochodzeniowo-śledczym, był też zastępcą komendanta ds. kryminalnych, a od kwietnia 2006 r. komendantem powiatowym. W kwietniu 2012 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu, odpowiedzialnego za pion prewencji. Pracując w mazowieckiej Komendzie Wojewódzkiej Policji w latach 2012-2018 nadzorował m.in. działania programowe i organizacyjne związane z realizacją projektu KAMERALNE LATO, współtworząc nowatorskie programy z zakresu profilaktyki społecznej, realizowanej za pośrednictwem edukacji filmowej. Służbę w Policji zakończył na początku 2019 r.

Czytany 505 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 sierpień 2020 11:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama