cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 17 sierpień 2020 13:57

Ujawniamy pełny program festiwalu Pozytywka 2020!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pozytywka to jeden z największych Festiwali dla dzieci w kraju Przez 4 dni zaprosimy Was na blisko 30 baśniowych baśniowych wydarzeń. Po raz czwarty, pod koniec wakacji przeniesiecie się wraz z nami do magicznego Świata Baśni i Bajek. Przygotowaliśmy występy artystów z Polski i zagranicy oraz mnóstwo dobrych emocji.

 

Pozytywka to jedyny taki festiwal, który rozwija kreatywność poprzez kontakt młodych widzów z kulturą. Teatr, muzyka, spotkania, warsztaty, to wszystko czeka na Was w Bydgoszczy pomiędzy 27 a 30 sierpnia

Pozytywka jest wyjątkowym wydarzeniem, które kierujemy także do Rodziców oraz Dziadków i Babć. Bo na naszym festiwalu poprzez wspólne przeżywanie sztuki budujemy wspólne emocje Wasze i Waszych Pociech. A nic nie zbliża bardziej niż wspólnie przeżywana radość! Zapraszamy wszystkich, którzy pragną choć na chwilę powrócić do beztroskich czasów dzieciństwa i zatopić się w czarodziejskim klimacie świata baśni i bajek. Weźmiecie udział w wyjątkowych wydarzeniach, które z pewnością zachwycą całą rodzinę.

Pozytywka odbywać się będzie w kilku miejscach w Bydgoszczy: Teatrze Polskim, Miejskim Centrum Kultury, Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w bydgoskim Myślęcinku oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy

Na każde wydarzenie obowiązuje osobny bilet. Bilet musi posiadać każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zakupu biletów.

PROGRAM FESTIWALU 

27 sierpnia, czwartek

,,Utulanki” – warsztaty śpiewania kołysanek

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy (strych), godzina 10:00. Ograniczona liczba miejsc. Obowiązują zapisy. Najlepsze dla: rodzice i przyszli rodzice

Serdecznie zapraszamy przyszłe oraz młode Mamy na warsztaty śpiewu, na których będziemy uczyć się najpiękniejszych polskich kołysanek i piosenek dla dzieci. Głos Mamy to dla dziecka najpiękniejszy dźwięk – żadne nagranie nie zastąpi tego, co możemy dać dziecku, gdy sami mu śpiewamy, zarówno wtedy, gdy potrzebuje utulenia i wyciszenia, jak i wtedy, gdy jest żywe i dzielimy z nim radość. 

Warsztaty poprowadzi Elżbieta Izdebska, wokalistka, muzyk, psycholog, organizatorka życia muzycznego. 

Rodzinna wyprawa do lasu ,,Leśna Zagadka” – Rychło w las

LPKiW Myślęcinek, godzina 11:00. Obowiązują zapisy. Najlepsze dla: 4+

Fantastyczna leśna przygoda, podczas której będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania: co się stało w lesie? Kto tak narozrabiał? Wspólnie z leśną bracią zostaniemy detektywami i rozwiążemy tajemnicę zaginionego skarbu wiewiórek...

OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU: widowisko plenerowe ,,Cyrk Tarabumba” – Teatr Klinika Lalek

Gdzie i kiedy: czwartek, godz. 19:30, LPKiW w Myślęcinku, Bydgoszcz. Spektakl dla publiczności w każdym wieku

Klinika Lalek to teatr znany na całym świecie ze swoich niezwykłych i spektakularnych spektakli plenerowych. Bydgoskie widowisko będzie przepięknym i imponującym wizualnie spotkaniem z „cyrkiem bez przemocy”, czyli bez udziału zwierząt. Zamiast przymuszanych do robienia sztuczek zwierzaków, w ich rolach występują ogromne lalki – animowane NadMarionety, którym towarzyszyć będzie cała plejada cyrkowców. W treserów, siłaczy, akrobatów i clownów wcielą się aktorzy Kliniki Lalek.  

Nocna wyprawa do lasu dla młodzieży

LPKiW Myślęcinek [zbiórka przy ośrodku ekologicznym], godzina 20:30. Obowiązują zapisy. Najlepsze dla: 12+ 

Las, mgła, noc i mrok. Rzucimy światło na to, co straszyło dawnych Słowian. Odkryjemy i nazwiemy to, co wolało pozostać w ciemności i przekonany się czy naprawdę było się czego bać.

Wyprawę poprowadzi: Bartek Sobecki

 

28 sierpnia, piątek

Zajęcia gordonowskie dla dzieci - Marta Trudzińska

LPKiW Myślęcinek, godzina 10:00. Obowiązują zapisy. Najlepsze dla: 0-3 lata

Poranna joga dla dzieci

LPKiW Myślęcinek, godzina 11:00. Obowiązują zapisy. Najlepsze dla: 4+

Poranny rozruch przed kolejnym dniem wypełnionym Pozytywkowymi atrakcjami. Joga dla dzieci to głównie zabawa i spontaniczność. Na zajęciach jogi wykonuje się m.in. asany zwierzęce – przyjmując te pozycje, dzieci naśladują zwierzęta. Wywołuje to dużo śmiechu, pobudza kreatywność i wyobraźnię dziecka, zachęca do wesołej komunikacji z rówieśnikami. Zajęcia poprowadzi Wiktoria Wiktorczyk  z Fundacji na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych.

Spektakl ,,Kurnik kultury” – Teatr Lalka w trasie

LPKiW Myślęcinek, godzina 12:00. Najlepsze dla: 3 +

„Kurnik Kultury” to opowieść, w której afirmowane są takie wartości jak odwaga, miłość, przyjaźń, szczęście… Przedstawienie mówiące o tym, że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz o tym, że nie zawsze marzenia spełniają się tak jak byśmy chcieli. 

Teatr Lalka w trasie – Dwóch młodych i zawodowych lalkarzy z powołania i pasji, absolwentów Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie stworzyła autorski spektakl teatralny. Aktorzy są zarówno autorami tekstu i muzyki, jak i twórcami scenografii i lalek wykorzystywanych w spektaklu.

Spektakl „Jabłonka” – Teatr Atofria (pasmo dla NajNajów)

Teatr Polski w Bydgoszczy, godz. 12:00, 14:00. Najlepsze dla: 1 – 6 lat 

Na Pozytywce Atofri zaprezentuje spektakl “Jabłonka”. To prosta opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko, a sam spektakl wypełniony jest śpiewem, tańcem i ludowymi zabawami. “Jabłonka” daje okazję wprowadzenia dziecka w świat barw i tradycji polskiej kultury ludowej, bo spektakl oparty został na tekście największego etnografa 19-wiecznej Europy - Polaka, Oskara Kolberga. 

Warsztaty „Motanki – słowiańskie lalki dobrych życzeń”

LPKiW Myślęcinek, godzina 13:00. Najlepsze dla: 5+

Każdy uczestnik warsztatów będzie miał okazję zrobić swoją własną, baśniową motankę. Motanki to słowiańskie lalki dobrych życzeń. Nie mają twarzy, wierzono, że taka lalka ma zajmować się osobą dla której została zrobiona, a gdyby miała twarz zajmowałaby się sobą. ,,Wszystko co tworzę otaczam intencją i dobrą energią. Motanki tak się tworzyło, może dzięki temu dotarłam w swojej twórczości właśnie do nich” – mówi Agnieszka Trzepizur, artystka, która poprowadzi warsztaty

Spektakl ,,Opowieści Papierowego Teatru” – Teatr Miejsca

LPKiW Myślęcinek, godzina 13:00 oraz 15:00. Najlepsze dla: 4+

“Opowieści Papierowego Teatru” to wyjątkowe widowisko lalkowe i autorska adaptacja baśni napisanych przez H.C. Andersena. Spektakl łączy w sobie tradycyjny teatr lalkowy z teatrem Kamishibai. Mostem łączącym obie konwencje jest postać opowiadacza baśni, który prowadzi widownię przez świat opowieści. W pakiet “Opowieści Papierowego Teatru wchodzą “Dzielny Ołowiany Żołnierzyk” i “Brzydkie Kaczątko”.

Spektakl komediowy ,,Ja Klaun” – Teatr Małych Form

LPKiW Myślęcinek, godzina 14:00. Obowiązują karnety. Najlepsze dla: 3+

Mieczysław Giedrojć zrealizował widowisko z pogranicza teatru i cyrku. „Ja klaun” to klasyczna klaunada, której celem nie jest przedstawienie konkretnej fabuły, a zbudowanie relacji z Widzami. Jako klaun Mietek stosuje zaskakujące sztuczki iluzjonistyczne, używa prostych rekwizytów i klasycznych gagów, które wywołują na twarzach oglądających szerokie uśmiechy. 

Spektakl ,,O Ignasiu, który nie lubił szkoły” – Teatr Akademia Wyobraźni 

LPKiW Myślęcinek, godzina 16:00. Najlepsze dla: 3+

Aktorzy Akademii Wyobraźni chętnie zapraszają dzieci na scenę aby spróbowały pięknej i zupełnie magicznej sztuki animacji oddając w ich ręce własne lalki – często powstają scenki i obrazy pełne szczerości, autentyzmu i przepełnione dziecięcą wrażliwością. Tak powstała opowieść o Ignasiu – dlatego uważamy, że jest to baśń napisana przez dzieci. Przygody Ignasia, który uciekł ze szkoły w świat, pełne są humoru, ale też i prawdziwej grozy, którą trzeba przezwyciężyć (dlatego spektakl rekomendujemy zdecydowanie dla dzieci szkolnych lub stojących u progu szkoły – nie zaś dla maluchów).

Spektakl ,,Smok Wawelski” – Teatr Nemno

LPKiW Myślęcinek, godzina 17:30. Najlepsze dla: 3+

Pewnego razu, kolekcjoner znajduje magiczny lewy but. Postanawia odnaleźć but prawy i tak trafia do królestwa Króla Kraka, od którego dowiaduje się, iż jego gród nękany jest przez okrutnego Smoka, który codziennie pożera na śniadanie owcę. Do królestwa przybywają śmiałkowie licząc na wygraną z bestią i zacną nagrodę. Komu uda się pokonać Smoka? Dowiecie się przychodząc na spektakl.

Spektakl ,,Bajka o AI” - Magazyn Prób Bezpsa 

MCK w Bydgoszczy, godzina 17:30. Najlepsze dla: 12+ 

Najbardziej futurystyczna bajka w historii, w której trzy elementy: wizualizacje na podstawie gier komputerowych, współczesna, bardzo obrazowa muzyka na żywo i cytaty z tekstu wybitnego dziennikarza i pisarza Grzegorza Lindenberga tworzą fuzję stającą się żywą opowieścią o „… o AI, która uczy się grać w różne gry (a nie tylko jedną) w oparciu o podane jej zasady gier, (która) bez listy prawdziwych rozgrywek - w ciągu 4 godzin nauczyła się grać w szachy lepiej niż dotychczasowy najlepszy program, pokonała też programy do gry w GO i w japońską odmianę szachów oraz o AI, która tworzy własne systemy AI…”

Spektakl ,,Mad World" (Szalony świat) – Teatr Pinezka

LPKiW Myślęcinek, godzina 19:00. Spektakl dla publiczności w każdym wieku

Uliczny Clown występuje ze swoimi marionetkami: clown Eśko, Maxim szczudlarz, Leon rowerzysta...nagle wiatr porywa clowna do magicznego lasu w którym żyją fantastyczne stworzenia: Faun, Wróżki, Elfy, Krasnoludki itp. Sielankę magicznego lasu przerywają buldożery, spychacze i koparki które w miejsce lasu budują supermarket. Czy ta historia skończy się happy endem? 

Spotkanie z opowieścią ,,Baśnie ludów ziemi” – Magda Polkowska

MCK w Bydgoszczy, godzina 20:00. Najlepsze dla: 10+ 

,,Baśnie ludów ziemi” To teatr prastarej sztuki opowiadania  wędrownej bajarki, Magdy Polkowskiej, to podróż do wielu krain, w magiczny świat, który istnieje wewnątrz nas. To baśnie dla wszystkich pokoleń. Słowem, śpiewem, dźwiękiem instrumentów, odgłosami natury, baśnie zabierają nas powrotem ku wielkiemu Drzewu Życia…

 

29 sierpnia, sobota

Rodzinna wyprawa do lasu ,,Leśna Zagadka” – Rychło w las

LPKiW Myślęcinek, godzina 10:00. Obowiązują zapisy. Najlepsze dla: 4+

Fantastyczna leśna przygoda, podczas której będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania: co się stało w lesie? Kto tak narozrabiał? Wspólnie z leśną bracią zostaniemy detektywami i rozwiążemy tajemnicę zaginionego skarbu wiewiórek...

Spektakl „LABirynt 2.0” - Teatr Animacji w Poznaniu

Teatr Polski w Bydgoszczy, godz. 11:00 i 15:00. Najlepsze dla: 0-3 lata

„LABirynt 2.0” zaprasza niemowlęta, nawet te kilkumiesięczne oraz bliskich im dorosłych, do niezwykłego, teatralnego doświadczania świata. „LABirynt 2.0” to monochromatyczna, interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr formy, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę. To kreatywna podróż, pełna intrygujących gestów, form i dźwięków, podczas której dzieci razem z artystami będą kreatorami, aktywnie przetwarzającymi zastaną rzeczywistość.

Spektakl "TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w ruch" – Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi

LPKiW Myślęcinek, godzina 12:00. Najlepsze dla: 2-102 lata

Niezwykła opowieść o dzieciństwie Julka Tuwima. Autorka scenariusza Marta Guśniowska*, z dużą dozą literackiej finezji i humoru połączyła wiersze z książeczek „Rany Julek” i „Tuwimowo” autorstwa m.in. Agnieszki Frączek, Wandy Chotomskiej, Marcina Brykczyńskiego czy Michała Rusinka, inspirowane twórczością Juliana Tuwima. Motywem przewodnim przedstawienia jest dzieciństwo Tuwima Julka, który jako niesfory malec zabawia się w chemika, strażaka, magika, hodowcę jaszczurek, rusza w podróż do Ameryki.

Spotkanie z bajarką ,,Opowieści z pięciu stron świata” – Parparusza. Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń

LPKiW Myślęcinek, godzina 13:30. Obowiązują karnety. Najlepsze dla: 4+

Baśnie, bajki, historie prawdziwe, pełne niezwykłych bohaterów, pejzaży, tajemniczych miejsc, zagadek i żywej muzyki. Takie, które zostają z człowiekiem – jak przyjaciele. Ze wschodu, z prerii, z lasów... I ze snu. Opowiada, gra i śpiewa: Katarzyna Jackowska-Enemuo

Spektakl ,,O Pryszczycerzu i królewnie pięknotce” – Teatr Barnaby

LPKiW Myślęcinek, godzina 15:00. Najlepsze dla: 3+

O rękę Królewny Pięknotki ubiegają się trzej kandydaci: Książę Bławatek, Baron Modniak i Królewicz Piękniewicz, oraz znacznie ustępujący im urodą, Rycerz Pryszczycerz z tajemniczo opuszczoną przyłbicą. Królewna  poddała zalotników dość zaskakującej próbie. Kto jej sprostał i stanął na ślubnym kobiercu? 

Spektakl "Fintikluszki – folkowe okruszki" – Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi

LPKiW Myślęcinek, 29.08.2020 godzina 16:30. Najlepsze dla: 3 - 103 lata

FINTIKLUSZKI w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu to po prostu DROBIAZGI. Zabawne, wzruszające bajki, ludowe gadki i przyśpiewki, zebrane w Muzycznym Kramie z Opowieściami, wskrzeszają świat Wielkoludów i Domowych Skrzatów. Historie wydobyte z kufra pamięci przekazane przy pomocy różnorodnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych, pieśni porywająco zaaranżowanych przez Karolinę Cichą. 

Koncert familijny - Mamy Śpiewamy

LPKiW Myślęcinek, godzina 18:00. Najlepsze dla: 1+

Zapraszamy rodziny z dziećmi na interaktywny koncert. Wszyscy obecni biorą aktywny udział we wspólnym muzykowaniu, tańcu, śpiewie, rytmizacji. Tradycyjne utwory muzyczne grane na instrumentach przeplatają się z elementami popularnych zajęć gordonowskich (opartych na teorii prof. Edwina Eliasa Gordona). Koncert stymuluje zmysły dzieci: słuch, wzrok i dotyk. Wykonawcy słuchają dzieci, podążają za nimi, a wszyscy dorośli poprzez aktywne uczestnictwo, muzykowanie, stają się inspiracją dla nich.

Familijne widowisko plenerowe - ”Szafa show” – Fundacja Sztukmistrze

LPKiW w Myślęcinku, sobota, godz. 20:00. Spektakl dla publiczności w każdym wieku

Lubelska Fundacja Sztukmistrzów, która przyjedzie do Bydgoszczy, to ścisła elita nurtu Nowego Cyrku w Europie. Dlatego „Szafa Show” po prostu trzeba zobaczyć. To zakręcone, szalone i prawdziwie ogniste plenerowe widowisko, w którym może zdarzyć może się dosłownie wszystko. Trzy niezwykłe postaci – Ninja, Panda i Dyrektor Cyrku prezentują olśniewający fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie. Widowisko pełne jest gagów oraz interakcji z publicznością, przekraczając granice między fireshow a teatrem ulicznym.

 

30 sierpnia, niedziela

Spektakl “Kuuki” - Japan Union of Theatre Companies for Children and Young People (produkcja) i duet twórczy: Barbara Małecka/Alicja Morawska-Rubczak (wykonanie). (pasmo dla NajNajów)

Teatr Polski w Bydgoszczy, godz. 10:00, 12:30, 15:00. Najlepsze dla: 6 miesięcy-1.5 roku

Spektakl dla Najnajmłodszych widzów - dzieci do 3 roku życia - zabierze widzów w nieuchwytny świat emocji i odczuć. “Kuuki” to japońskie słowo oznaczające powietrze. Składa się ono ze znaków określających niebo, atmosferę i energię jednocześnie, ale dla twórców to przede wszystkim ruch. Dlatego będzie dynamicznie, lekko i zwiewnie. W spektaklu artyści zadają pytania, które rozwijają kreatywność dziecka: czy wiatr można dotknąć? jak powietrze pachnie? w jaki sposób dźwięczy oddech? Tancerki i akompaniująca im instrumentalistka zapraszają, by powietrza dotknąć, poczuć i posłuchać, poprzez ruch, dźwięk i obraz. 

Koncert Familijny „Emocje” - Agata Świętoń

LPKiW w Myślęcinku, godz. 12:00. Najlepsze dla: 2+

“Emocje” to muzyczny zawrót głowy dla najmłodszych. Zaglądamy w głąb siebie, aby zauważyć, nazwać i zrozumieć nasze emocje. Świadome przeżywanie i poznawanie wszystkiego, co niesie ze sobą dzieciństwo to recepta na szczęśliwą i dobrą dorosłość. Piosenki o emocjach dają dzieciom muzyczną frajdę oraz niosą ze sobą wartościowe treści. „Emocje” to kontynuacja wcześniejszej płyty „Kolory”.

Nasz koncert to wartościowa propozycja i świetny pomysł na rodzinne, muzyczne wydarzenie. Nasza muzyka skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Staramy się, aby koncert był współtworzony przez dzieci poprzez wspólne śpiewanie, tańce, rozmowy i żarty.

Muzycy: Agata Świętoń – pomysłodawczyni projektu, autorka muzyki i tekstów, śpiew | Paweł PUSZ Osicki – instrumenty perkusyjne i milion innych, śpiew | Ignacy Jan Wiśniewski – instrumenty klawiszowe, śpiew

Spektakl ,,Morskie opowieści” – Teatr Łata

LPKiW w Myślęcinku, godz. 13:30. Najlepsze dla: 3+

„Morskie opowieści” opowiadająhistorię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. To spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Twórczość Teatru Łata zanurzona jest w nurcie physical theater, rzadko spotykanym w przestrzeni sztuki dla dziecka. Artyści doceniają widownię dziecięcą i nie traktują jej z przymrużeniem oka, jako mniej wymagającą, a wręcz przeciwnie. 

Spektakl ,,3 świnki” – Teatr Nemno

LPKiW Myślęcinek, 15:00. Najlepsze dla: 3+

Pewnego razu trzy małe prosiaczki dochodzą do wniosku, że kram, w którym zamieszkały jest już niewystarczającym dla nich domkiem. Postanawiają zbudować własne. Swoją pomoc oferuje Handlarz, właściciel owego kramu. Ta pozorna przysługa, staje się początkiem trzech różnych historii. Czy prosiaczkom uda się wybudować wymarzony dom?  Kto jeszcze będzie chciał im w tym przeszkodzić? Na podstawie baśni Braci Grimm.

“Variette od marionettes” - Thomas Herfort i Kabaré Púpala

LPKiW Myślęcinek, godzina 16:30. Najlepsza dla: Naj-Naje (dzieci od 3 miesięcy do 3 roku życia)

Opis marionetkowej sztuki Kabaré Púpala jest co najmniej tajemniczy: “Dziwny komar uwielbia swój kwiat, mały lisek ukryty w klatce dla kurczaków, dinozaura znoszącego jajko, tańczącego królika i bardziej zabawnych postaci”. Tytułowa świnka Henry jest… piratem i od 7 lat pływa na swoim pirackim statku, a to zapowiada już znakomitą zabawę. Lalki Herforta są jego autorską konstrukcją. Wykonuje je z papieru mache, taśmy samoprzylepnej i specjalnie opracowanych konstrukcji z różnych drutów. 

Spotkanie z bajarką ,,Nagle w głębi lasu. Kiedy odejdą od nas zwierzęta” – Grupa Studnia O.

Teatr Polski w Bydgoszczy, godz. 17:30. Najlepsze dla: 12+ 

To współczesna baśń na dzisiejsze czasy – baśń o świecie, z którego odeszły wszystkie zwierzęta. Dorośli temu zaprzeczają, skrywając mroczną tajemnicę, dlaczego tak się stało. Dzieci chcą odkryć tę tajemnicę i sprawić, by zwierzęta i wszyscy inni, którzy z naszego świata zostali wykluczeni, do niego powrócili. Czy im się to uda? Opowieść o odpowiedzialności, odwadze i tęsknocie. O zbiorowej niepamięci, wyparciu, demonach przeszłości, bez łatwych odpowiedzi i szczęśliwych zakończeń. Na podstawie opowiadania pisarza Amosa Oza.

Spektakl “Historia muzyki” - Teatr Muzikanty 

LPKiW w Myślęcinku, godz. 18:00. Spektakl dla publiczności w każdym wieku

Takich “muzykantów” jeszcze nie widzieliście. Kompletnie nieprzewidywalny duet Piotr Chlipalski  & Jacek Dzwonowski czyli Muzikanty, zabierze bydgoskich widzów na szaloną lekcję muzyki. Lekcję na kilkanaście instrumentów, podczas której artyści przechodzą od starochińskich melodii ludowych przez światowy folk, europejską muzykę klasyczną, jazz i hity dwudziestowiecznej muzyki rozrywkowej, aż po muzykę najnowszą. Na scenie dzieci i młodzi ludzie zobaczą chińskie erhu, afrykańskie kazoo, “podrasowane” skrzypce i ukulele, ale także instrumentarium własnej konstrukcji. 

Spektakl ,,Noe” – Walny Teatr

LPKiW w Myślęcinku, godz. 19:30. Najlepsze dla: 4+

Noe to spektakl o dyrygencie. Staje on przed zadaniem poprowadzenia koncertu z partytury „Potop”. Niestety Orkiestra przerażona zapisem treści koncertu ucieka. Dyrygent zostaje sam z instrumentami i rozczarowaną publicznością. Sprowokowany sytuacją sam staje się instrumentalistą. Zaczyna używać instrumentów, których dźwięki i słowa wskazują na zbliżający się nieuchronnie koniec. Dyrygent próbuje ten koniec powstrzymać, odwlec w czasie używając różnych forteli, wciąga publiczność do zabawy.

 

-------------------------------

POZYTYWKOWY STREET – ART: Murale interaktywne

W centrum Bydgoszczy, powstaną 3 niezwykłe murale interaktywne –stając pod odpowiednim kątem będzie można stać się częścią muralu i zrobić sobie wspaniałe, pamiątkowe zdjęcie, np. selfie z małpą  Murale stworzą bydgoscy artyści – Bartłomiej i Jan Skolimowscy.

Chodnikowy tor przeszkód w Miasteczku Festiwalowym

W ramach Festiwalu w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku ,,Myślęcinek” powstanie także kilkudziesięciometrowy tor przeszkód dla dzieci -  namalowany na chodniku tor dla dzieci, łączący stare zabawy podwórkowe, ćwiczenia ruchowe, zadania do wykonania i pozytywną edukację.

 

Miasteczko Festiwalowe w LPKiW w Myślęcinku

Strefa Gastronomiczno – Handlowa: kramy, stragany i dobre jedzenie

Ryneczek ,,Skarby Kujaw i Pomorza” - regionalna żywność ekologiczna i kulinarne skarby regionu

Zlot Food-Truck’ów: wszystko co najsmaczniejsze z całego świata, prosto z food-trucka!

 

➡ BILETY

CENA BILETU NA JEDNO WYDARZENIE - 5 zł

BILETY DO KUPIENIA NA PORTALU www.bilety24.pl od 17 sierpnia

* bilety nie dotyczą warsztatów, jogi dla dzieci, zajęć gordonowskich oraz wypraw do lasu, na które obowiązują zapisy mailowe. Zapisy od 17.08.2020, na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

==============================================

Szczegóły: www.pozytywkafestiwal.pl

Najświeższe informacje na Facebooku @PozytywkaFestiwal

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie oraz sposobie organizacji wydarzeń. Wszelkie aktualności będą niezwłocznie publikowane na stronie internetowej.

==============================================

Organizator: Fundacja Kultury Pozytywka

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotr Gliński, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy - Rafał Bruski

Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie

Sponsorzy: Grupa Moderator, Andolingua, Viabo, Clementinum, Bydgosta

Partnerzy: BNI, Fundacja Brwi, Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, Pomorzanin, Teatr Polski w Bydgoszczy, Wakacje.pl. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, Teleinspiro, Sowa Event, DlaZdrowotnosci.pl

Patroni Medialni: TVP 3 Bydgoszcz, Polskie Radio PIK, CzasDzieci.pl, Qlturka.pl, Express Bydgoski, NaszeMiasto.pl

Czytany 275 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 sierpień 2020 14:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama