cinema.pl Festiwale

piątek, 21 sierpień 2020 12:18

Startuje 12. Solanin Film Festiwal!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Solanin Film Festiwal po raz kolejny dosoli. Od 20 do 23 sierpnia Nowa Sól zamieni się w offową stolicę Polski. Mimo wielu ograniczeń spowodowanych epidemią, do miasta ponownie zjadą twórcy filmowi, którzy spotkają się z mieszkańcami. Poza spotkaniami nie zabraknie również tego, za czym mocno tęskniliśmy przez cały rok, czyli pokazów filmowych na wielkim ekranie.

 

Filmem otwarcia tegorocznej edycji będzie „Supernova", czyli pełnometrażowy debiut laureata 2. Solanin Film Festiwal, Bartosza Kruhlika. Obok niego na fanów kina czekają pokazy takich filmów, jak „Eastern", „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" czy „Jestem REN" w reżyserii kolejnego wyróżnionego twórcy Solanin Film Festiwal – Piotra Ryczki. Czterodniowy maraton kinowy zamknie przedpremierowy pokaz „Szarlatana" Agnieszki Holland.

W blokach konkursowych pokażemy 30 tytułów z kategorii: Konkurs Animacji, Konkurs Kina Niezależnego oraz Konkurs Kina Offowego. Nie zabraknie również nowości z zaprzyjaźnionego z nami 3Kino Praha, Filmów Studenckich z VSMU Bratysława, a także przeglądu najlepszych produkcji z poprzednich edycji „Solanina".

Oprócz filmów czekają na nas wspomniane wcześniej spotkania z twórcami. W tym roku festiwalowa publiczność będzie mogła porozmawiać z: Bartoszem Kruhlikiem, Piotrem Ryczką, Marcinem Kowalczykiem, Adamem Woronowiczem, Piotrem Adamczykiem, Sebastianem Stankiewiczem i Marysią Sobocińską.

W czasach, gdy wiele festiwali przekłada się na następny rok lub przenoszą się do internetu, my chcemy wracać do normalności. Tegoroczny Solanin odbywa się w rygorze sanitarnym, dlatego dbajmy o siebie i pozostałych festiwalowiczów. Pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji oraz dystansie społecznym. Wiem, że w tym roku będzie niecodziennie, mniej komfortowo i mniej festiwalowo, ale razem potrafimy DOSOLIĆ! - podkreśla Konrad Paszkowski, dyrektor Festiwalu. 

Bilet na jeden seans filmowy/blok konkursowy w godzinach od 10.00 do 16.00 na sali widowiskowej Nowosolskiego Domu Kultury to koszt 6 zł. Bilet na jeden seans filmowy/blok konkursowy w godzinach od 16.00 do 22.00 na sali widowiskowej Nowosolskiego Domu Kultury kupimy za 13 zł.

 

Festiwal potrwa do niedzieli, 23 sierpnia br. Pełny program znajduje się na oficjalnej stronie imprezy po adresem: www.solanin-film.pl

Solanin Film Festiwal współfinansowany jest przez samorząd Województwa Lubuskiego.

Mecenat: Województwo Lubuskie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Nowa Sól.

Sponsorzy: Enea Operator, Malpol Group, Pizzeria u Profesora, Aparthotel Junior, Ristopizza Junior, Pizzeria Pierino, Winnica Kinga, Restauracja Pod Kotwicą, Piekarnia Bojko.

Partnerzy: Legalna Kultura, 3KINO Praha, Lubuskie Lato Filmowe, Cottbus FilmFestival, Neisse FilmFestival, VŠMU Bratysława, FAMO, Grand Off, Creosoft.pl, Simply Studio.

Patroni medialni:TVP3 Gorzów Wielkopolski, Gazeta Lubuska, Radio Zachód, Gazeta Wyborcza Zielona Góra, Tygodnik Krąg.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Solanizatorzy, Cinema Centrum, Nowosolski Dom Kultury, Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego.

 

11. SOLANIN FILM FESTIWAL 2019

21-25 SIERPNIA 2019 NOWA SÓL

www.solanin-film.pl // Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

OFF TO MOC!

Czytany 397 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 sierpień 2020 12:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama