cinema.pl Festiwale

piątek, 21 sierpień 2020 13:07

„Supernova” wygrywa festiwal w Meksyku

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Supernova” Bartosza Kruhlika otrzymała Nagrodę za Najlepszy Pełnometrażowy Film Zagraniczny na zakończonym 20 sierpnia 2020 roku 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monterrey (Ficmonterrey) w Meksyku.

 

„Supernova” wygrywa festiwal w Meksyku„Świetny debiut eksplorujący skomplikowane tematy, z doskonałą grą aktorską, film pełen zwrotów akcji, który trafia do widza” – napisali jurorzy w uzasadnieniu.

Film Kruhlika otwierał konkurs MFF w Monterrey. Jest to kolejna impreza na świecie, na której prezentowano najlepszy polski debiut 2019 roku. Po „odmrożeniu” imprez kulturalnych, „Supernova” prezentowana była m.in. na Transilvania International Film Festival w Rumunii, Atlántida Film Fest w Hiszpanii i na Riviera International Film Festival we Włoszech.

W sierpniu i we wrześniu 2020 roku film wchodzi do regularnej dystrybucji filmowej w trzech krajach: w Wielkiej Brytanii, Norwegii i w Niemczech (dystrybutorem na tym terenie jest Kino Project). „Jeśli ktoś obawia się, że rozegranie akcji w jednym miejscu okaże się nudne, może być pewien, iż nie w przypadku tego filmu. Na polnej drodze poznamy dramat polityka, który zamierza wygrać wybory, policjanta próbującego bez problemów dotrwać do emerytury i mieszkańca polskiej wsi mającego na utrzymaniu rodzinę i niepotrafiącemu sprostać tej odpowiedzialności. Film Bartosza Kruhlika cieszy się uznaniem widzów i krytyków, zbierając wiele nagród na zagranicznych festiwalach, m.in za najlepszy film Dublin Film Festival!” – czytamy w recenzji na stronie Polish Express.

„Supernovą” obejrzeć można także na polskich festiwalach filmowych. Na zakończonym 16 sierpnia 2020 roku Ińskim Lecie Filmowym „Supernova”  zdobyła Złotą Rybkę dla najlepszego polskiego filmu. Statuetkę odebrał odtwórca głównej roli Marcin Zarzeczny. We wrześniu 2020 film będzie walczył o Wielkiego Jantara na 39. Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie a także o Tarnowską Nagrodę Filmową.

 

Producentem filmu jest działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka SFP. Koproducentem "Supernovej" jest Canal+ Polska. Film powstał w ramach wspartego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej programu "60 Minut". Za sprzedaż i promocję zagraniczną filmu odpowiada IKF Pictures Promotion, krajowym dystrybutorem jest Forum Film Poland.

Czytany 449 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 sierpień 2020 13:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama