cinema.pl Festiwale

środa, 09 wrzesień 2020 11:12

SerialCon 2020 – razem online

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Rozgrzewają do czerwoności i nie pozwalają odejść od odbiornika. Seriale inspirują, dają do myślenia i sprawiają, że kibicujemy ulubionym bohaterom. Uwaga serialowicze! Festiwal Mastercard OFF CAMERA zaprasza na kolejną, specjalną edycję SerialConu od 12 do 21 września.

 

Na fanów seriali czeka mnóstwo atrakcji – pokazy i premiery, dyskusje o serialowych trendach i zjawiskach oraz warsztaty i konkursy – a wszystko to w bezpiecznej formule online. Organizatorzy i goście będą rozmawiać m.in. o ewolucji postaci serialowego antybohatera, o serialach, które brzydko się zestarzały i o tym, jak oglądaliśmy seriale podczas kwarantanny. Nie zabraknie wątków takich jak: kobiety w branży serialowej i wzorcach męskości prosto z małego ekranu. Wśród panelistów pojawią się zarówno twórcy seriali – aktorzy i producenci – jak i ich odbiorcy – blogerzy i krytycy filmowi.

Wieczorami, o godzinie 20:00 odbędą się spotkania LIVE, podczas których w towarzystwie twórców i gwiazdorskiej obsady publiczność zobaczy odcinki seriali i porozmawiamy o najgorętszych tytułach tej jesieni. Z widzami spotkają się między innymi Jan P. Matuszyński i Arkadiusz Jakubik, którzy opowiedzą o serialu „Król” na motywach książki Szczepana Twardocha, a także aktorki z tej produkcji: Magdalena Boczarska i Barbara Jonak. O powrocie kultowego „Usta usta” porozmawiają Sonia Bohosiewicz i Paweł Wilczak, o serialu „Szadź” opowiedzą Aleksandra Popławska i Cezary Łukaszewicz. Z kolei za kulisy komediowej produkcji „Królestwo kobiet” zabierze nas Gabriela Muskała. Nie zabraknie refleksji nad serialami internetowymi, które powstały podczas pandemii: „Zostań w domu”, „Co robimy w zamknięciu” i „Kontrola”. 

Na fanów seriali czekają też warsztaty. Dana Łukasińska i Łukasz M. Maciejewski poprowadzą warsztaty scenariuszowe osnute wokół adaptacji literackiego pierwowzoru: „Król: Od książki do serialu”, a blogerki Riennahera, Zwierz Popkulturalny i Mysza Movie nauczą „Jak pisać i mówić o serialach”. 

Jak co roku, na SerialConie nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Partnerami tegorocznego wydarzenia są Canal +, TVN i Player.pl. 

Zapraszamy do śledzenia festiwalowej zakładki na Player.pl i mediów społecznościowych SerialCon. Wszystkie wydarzenia w ramach SerialConu dostępne są bezpłatnie.

Czytany 372 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 wrzesień 2020 11:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama