cinema.pl Festiwale

czwartek, 10 wrzesień 2020 15:21

Jury, które wytycza drogę

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jan Komasa, Sophia Hyde i Tom Hall ocenią filmy w Konkursie Głównym Wytyczanie Drogi. Wszyscy jurorzy prezentowali swoje debiuty na przestrzeni lat właśnie w ramach Festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Teraz wracają i zdecydują do kogo trafi Krakowska Nagroda Filmowa. 

 

Jan Komasa to reżyser, scenarzysta, producent, którego prace były nagradzane lub miały swoje premiery m.in. na festiwalach w Cannes, Wenecji, Tribeca, Berlinie, Toronto, Palm Springs, AFI, Chicago, Rotterdamie czy Busan. Jego inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film “Boże Ciało” (2019) zdobył ponad 40 nagród na prawie 70 festiwalach filmowych oraz był nominowany do Oskara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Cztery filmy jego autorstwa przyciągnęły do kin w Polsce w sumie 5 milionów widzów. Został uhonorowany przez Polską Akademię Filmową statuetkami Najlepszego Reżysera i Odkrycia Roku, zdobył również statuetkę za Najlepszy Film. Jest wykładowcą w szkole filmowej PWSFTviT w Łodzi oraz ekspertem w Państwowym Instytucie Sztuki Filmowej.

Sophie Hyde to reżyserka, producentka i autorka scenariuszy. Jest założycielką i członkinią kolektywu filmowego Closer Productions. Jej debiut fabularny „52 Tuesdays” zdobył nagrodę reżyserską na Sundance i Kryształowego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Wyreżyserowała i wyprodukowała  australijsko-irlandzki projekt „Animals” z udziałem Holliday Grainger i Alii Shawkat. Zdobyła również nagrodę BIFA za najlepszy scenariusz debiutu. Wyprodukowała i wyreżyserował epizodyczny serial „F *! # ing Adelaide”, którego premiera odbyła się w konkursie Series Mania i jest pokazywany w ABC Australia. Jest producentką i reżyserką serialu „The Hunting”, który zdobył dwie nagrody Australijskiej Akademii Filmowej. Sophie jest nominowana do dwóch nagród Australian Directors Guild w 2020 roku.

Tom Hall jest scenarzystą, reżyserem filmowym i telewizyjnym od prawie 25 lat. Uczy pisania scenariuszy, aktorstwa i tworzenia filmów w różnych instytucjach w Irlandii. Jest także wielokrotnie nagradzanym pisarzem literackim, krytykiem, felietonistą i redaktorem magazynu The Dubliner. Pracował m.in. nad „Modern Love” dla Amazon Prime. Ma na swoim koncie takie realizacje jak filmy fabularne „Sensation” (2010) i „November Afternoon” (1997) oraz nagradzane programy telewizyjne „Bachelors Walk” (2001-2006), „Red Rock” (2015-2018) i „Trivia” (2011-2013). Obecnie pracuje m.in. scenariuszem fabularnym „Leningrad for Focus” dla Universal.

Konkurs Główny „Wytyczanie drogi” to część projektu „Obraz świata / Świat w obrazach" realizowanego podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Wszystkie festiwalowe filmy będzie można obejrzeć na platformie player.pl. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.offcamera.pl, w mediach społecznościowych: www.facebook.com/OffCameraFestiwal, www.instagram.com/mastercardoffcamerafestival/              

Czytany 443 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 wrzesień 2020 15:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama