cinema.pl Festiwale

piątek, 11 wrzesień 2020 11:32

"Piąty element" motywem przewodnim 18. MFF

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zaczynamy odliczanie do 18. edycji MFF Tofifest i ujawniamy tegoroczne zjawisko: jedna z najbardziej nieoczywistych superbohaterek światowego kina - Leeloo, tytułowy piąty element z kultowego filmu Luca Bessona.

 

W wyjątkowym 2020 roku, kiedy do walki z niewidzialnym wrogiem potrzebna jest wiedza, doświadczenie i wytrwałość, a nie siła, władczość i nabite mięśnie, na szczególną uwagę zasługuje bohaterka wyjątkowa. I taka jest Leeloo z niezapomnianej space opery Luca Bessona “Piąty element", w której spajała cztery żywioły natury: ziemię, ogień, wodę i powietrze i pokonała grożące światu niebezpieczeństwo. W tym roku to ona będzie naszą przewodniczką przez dziewięć festiwalowych dni

 

- Kino nasycone jest superbohaterami, którzy jeden po drugim wstępują w niekończący się szereg. My chcemy uciec z szeregu, wyrwać się z legionu bitych na sztancy postaci i przypomnieć Leeloo, niepokorną “naprawiaczkę świata”. Heroskę jedyną w swoim rodzaju, wyimaginowany piąty żywioł uzdrawiający świat. W tym roku świętujemy symboliczną, osiemnastą edycję. A z kim wchodzić w dorosłość, jeśli nie z jedną z najbardziej nieoczywistych postaci kobiecych w historii kina - mówi Kafka Jaworska, dyrektorka MFF Tofifest Kujawy i Pomorze.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się od 17 do 25 października w Toruniu. Będzie miał charakter hybrydowy, czekają nas zatem projekcje zarówno stacjonarne, jak i w wersji online. Jedno się nie zmieni, MFF Tofifest to będzie, jak co roku, wielka uczta dla kinomanów, zarówno tych, którzy w październiku odwiedzą Toruń, jak i tych, którzy będą w nim uczestniczyli na odległość.

 

Pod patronatem Leeloo wyjdziemy wyzwaniom naprzeciw i wspólnie spróbujemy naprawić świat. A co dziś łączy skuteczniej niż dobre kino?

Bieżące informacje o tegorocznym Tofifest, fani kina znajdą na stronie internetowej www.tofifest.pl oraz na Facebooku.

18. MFF Tofifest | 17-25 października 2020, Toruń

Czytany 385 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 wrzesień 2020 11:37

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama