cinema.pl Festiwale

niedziela, 20 wrzesień 2020 18:52

Ekologiczny nieład czy (europejski) zielonyład. Zgłoś się do konkursu plastycznego na WAMA Film Festival

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Do 2 października br. można nadsyłać prace w otwartym konkursie plastycznym dla młodzieży, którego tematem jest idea Europejskiego Zielonego Ładu. Wykorzystując dowolną technikę malarską lub graficzną, uczestnicy mają za zadanie przedstawić w najciekawszy sposób ideę dążenia do neutralności klimatycznej współczesnej Europy. Współorganizatorem i inicjatorem konkursu w trakcie 7. edycji WAMA Film Festival jest Komisja Europejska.

 

Europejski Zielony Ład to jedno z najbardziej ambitnych wyzwań stojących przed zjednoczoną Europą. Plan Komisji Europejskiej zakłada powstrzymanie zmiany klimatu, degradacji środowiska oraz bardziej efektywne wykorzystanie zasobów dzięki przejściu na czystą gospodarkę o obiegu zamkniętym.

W konkursie mogą uczestniczyć osoby w wieku 15-21 lat. Jego najważniejszym celem jest inspirowanie działań i postaw na rzecz powstrzymania zmian klimatu i degradacji środowiska w Unii Europejskiej. – Malarstwo i grafika zawsze były wyrazistymi środkami artystycznego komentarza do rzeczywistości. Chcemy aby nasz konkurs, w którym twórcami są młodzi artyści, stał się głośnym krzykiem w sprawie zagrożeń związanych z klimatem i przyszłością Ziemi – mówi Aleksander Kuberski - dyrektor Państwowego Liceum Plastycznego im. Erica Mendelsohna w Olsztynie, współorganizator konkursu.

O wyborze laureata Nagrody Głównej zdecyduje Jury w składzie: Marcin Kot Bastkowski (dyrektor WAMA Film Festival, przewodniczący jury), Aleksander Kuberski (dyrektor Państwowego Liceum Plastycznego im. Erica Mendelsohna w Olsztynie), Bartosz Świątecki (malarz, pedagog) oraz Bartłomiej Balcerzyk (przedstawiciel Komisji Europejskiej). Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 10 października podczas ceremonii finałowej 7. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 2.000 zł.

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym można przesyłać do 2 października br. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie

ul. Partyzantów 85 10-402 Olsztyn

z dopiskiem „EKOLOGICZNY NIEŁAD CZY (EUROPEJSKI) ZIELONY ŁAD”

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Organizatorami konkursu są Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie.

 

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 6-10 października br. w Olsztynie.

https://wamafestival.pl/formularz-konkurs-plastyczny-2020/

Czytany 236 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 20 wrzesień 2020 19:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama