cinema.pl Festiwale

czwartek, 08 październik 2020 13:37

Jurorzy ON AIR oraz SHORTCUT

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Za 9 dni w Toruniu startuje kolejn, 18. już edycja MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Dzisiaj poznaliśmy jurorów ON AIR oraz SHORTCUT.

 

JURY ON AIR:

Jurorzy ON AIR oraz SHORTCUTAgnieszka Glińska

Urodziła się w 1975 roku w Warszawie. Jest montażystką filmową, członkinią Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM) i Polskiej Akademii Filmowej. Studiowała kulturoznawstwo (specjalizacja: film) na Uniwersytecie Łódzkim oraz montaż w PWSFTviT w Łodzi. Za swoją pracę była nagradzana m.in. na Krakowskim FF (Dom na głowie, 2014), FF w Gdyni (Intruz i 11 minut, 2015) i przez Polską Akademię Filmową (Orzeł za film 11 minut, 2016). W 2020 roku na ekrany kin weszły trzy produkcje, które montowała: Maryjki (reż. Daria Woszek), Jak najdalej stąd (reż. Piotr Domalewski) i Sweat (reż. Magnus van Horn).

 

Jurorzy ON AIR oraz SHORTCUTAgnieszka Smoczyńska

Absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za wybitne osiągnięcia artystyczne”. Laureatka programu „Mój Talent dla Polski”, zdobywczyni Złotego Pióra przyznawanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nakręciła wielokrotnie nagradzane krótkometrażowe produkcje, takie jak Aria Diva, 3 love i Kapelusz oraz dwa bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i krytykę pełnometrażowe filmy — Córki Dancingu (2015) i Fuga (2018).

 

Jurorzy ON AIR oraz SHORTCUTAnna Kazejak 

Reżyserka filmowa i scenarzystka. Początkowo studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim oraz Łódzkim, by w 2001 roku zacząć studia na PWSFTviT w Łodzi, na Wydziale Reżyserii. Podczas studiów zrealizowała krótkometrażowe filmy fabularne i dokumentalne (m.in. Jesteś tam, Kilka prostych słów). W 2005 roku wraz z dwójką przyjaciół ze studiów (M. Migas i J. Komasa) zadebiutowała filmem fabularnym Oda do radości. Na swoim koncie ma także indywidualny debiut fabularny — Skrzydlate świnie, który cieszył się dużą popularnością wśród widzów, oraz seriale telewizyjne, w tym polską wersję serialu HBO — Bez tajemnic. Jej ostatni film to polsko-duńska koprodukcja Obietnica. Wieloletnia ekspertka PISF, członkini Europejskiej Akademii Filmowej, Gildii Reżyserów Polskich oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. 

 

Jurorzy ON AIR oraz SHORTCUTJanusz Chabior

Ceniony i popularny aktor filmowy, serialowy i teatralny. Karierę rozpoczął w Teatrze Dramatycznym w Legnicy w 1991 roku, a do roku 2006 można go było zobaczyć w tamtejszym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej. W latach 2006–2013 był aktorem Teatru Rozmaitości w Warszawie. Obecnie współpracuje z teatrem Garnizon Sztuki i Teatrem 6 piętro. Jest autorem i reżyserem wielu przedstawień dla dzieci i młodzieży. Uznanie środowiska filmowego oraz publiczności zdobył, grając w takich produkcjach, jak Kołysanka Juliusza Machulskiego czy Służby specjalne, w wielokrotnie nagradzanym krótkometrażowym Hyclu Darii Woszek, w Symetrii, Hardkor Disko, Ślepnąc od świateł, w serialu Pod powierzchnią Borysa Lankosza czy filmie Czarny młyn Mariusza Paleja.

 

Jurorzy ON AIR oraz SHORTCUTPiotr Witkowski

Jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Od 2012 roku występuje w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Znany z roli m.in. w serialu Ślad. Zagrał w takich filmach, jak: Supermarket, Wałęsa. Człowiek z nadziei, Miasto 44, Kamerdyner, Diablo. Wyścig o wszystko, Dywizjon 303. Historia prawdziwa, Solid gold. Za rolę w filmie Proceder otrzymał wyróżnienie na festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa. Na premierę czekają filmy z jego udziałem, m.in. Krime story. Love story w reż. Michała Węgrzyna, Mistrz w reż. Macieja Barczewskiego oraz The end w reż. Tomasza Mendesa.

 

JURY SHORTCUT:

Jurorzy ON AIR oraz SHORTCUTAgnieszka Pisarek

Filmoznawczyni, krytyczka i edukatorka filmowa, urodzona w 1989 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, na którym ukończyła filmoznawstwo i wiedzę o mediach, nowe media, promocję sztuki oraz edukację przez sztukę. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury, redakcjami, festiwalami i konkursami filmowymi oraz placówkami oświatowymi, prowadząc zajęcia z zakresu sztuki i marketingu na różnych etapach kształcenia. W latach 2010–2016 realizowała spektakle teatralne jako reżyserka i instruktorka teatrów młodzieżowych i amatorskich. Od 2016 roku współtwórczyni treści na kanale Sfilmowani.

 

Jurorzy ON AIR oraz SHORTCUTMarta Prus

Urodziła się w 1987 roku. Jest absolwentką reżyserii na PWSFTviT, a wcześniej historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła roczny kurs dokumentalny Przedszkole Filmowe w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest autorką nagradzanych filmów Vakha i Magomed (2010), Osiemnastka (2012), Mów do mnie (2015), Ciepło zimno (2016) i Over the Limit (2017). Zrealizowała także serial dokumentalny Teen Mom Poland (2014). Jest laureatką Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz Nagrody im. Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego filmowca.

 

Jurorzy ON AIR oraz SHORTCUTMichał Jacaszek

Urodził się w 1972 roku. Jest kompozytorem i producentem muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Autor muzyki do filmów, animacji, ale także do spektakli teatralnych, słuchowisk czy choreografii. Współpracuje z reżyserami filmowymi w Polsce i za granicą, m.in. z nominowanym do Oscara Janem Komasą przy filmach Hejter i Sala Samobójców oraz spektaklu Golgota wrocławska. Za swoją muzykę był wielokrotnie nagradzany. Mieszka w Gdańsku.

Czytany 571 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 październik 2020 14:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama