cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 26 październik 2020 12:47

Znamy polskie projekty, które wezmą udział w US in Progress!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

10. edycja wydarzenia branżowego US in Progress odbędzie się online w dniach 11-13 listopada 2020 w ramach połączonej edycji 11. American Film Festival i 20. MFF Nowe Horyzonty (5-15 listopada 2020). W wydarzeniu weźmie udział 9 amerykańskich projektów na etapie post-produkcji, które zostaną ocenione przez polskich partnerów, oferujących w ramach nagrody usługi postprodukcyjne.

 

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz pierwszy  przyzna nagrodę na usługi postprodukcyjne w Polsce w wysokości 10 000$. Po raz kolejny dzięki współpracy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych odbędą się Polsko-Amerykańskie Spotkania Koprodukcyjne. W spotkaniach wezmą udział 4 projekty z Polski na etapie developmentu, poszukujące amerykańskich partnerów:  

Borderline reż. Katarzyna Rosłaniec, prod. Piotr Kobus, Agnieszka Drewno (Mañana)

Jak być kochanym reż. Borys Lankosz, prod. Marcin Dorociński, Anna Świątek (Salto Films)

Powstanie reż. Youssef Ouarrak,  prod. Dariusz Tokarz (Cave Wolf Pictures)

Unpaved reż. Mikael Lypinski, prod.  Małgorzata Kozioł (Eastbeast)

Autorzy projektów będą mieli możliwość konsultacji z ekspertami z USA, networkingu i uczestnictwa w spotkaniach w cztery oczy. 

W ramach Spotkań Polski Instytut Sztuki Filmowej zaprezentuje także program zachęt dla producentów spoza Polski. Odbędzie się również panel poruszający tematykę transkontynentalnej koprodukcji z Ewą Puszczyńską (Zimna wojna, Ida), Dylanem Leinerem (Sony Pictures Classics) oraz reprezentami CAA - Maren Olson i Kat Moncrief, jak i Derekiem Kigongo z Paradigm Talent Agency. Podczas drugiego panelu Hilda Somarriba (PrismMedia), Anna Kot (Aurum Film) i Ewa Bojanowska (New Europe Film Sales) opowiedzą o promocji filmów zagranicznych w USA na przykładzie kampanii oscarowej filmu Boże ciało Jana Komasy. Moderatorem obu paneli będzie Tom Grater z magazynu Deadline.

US in Progress odbywa się dzięki wsparciu Ambasady USA, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz we współpracy z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych i Wrocław Film Commission. 

Czytany 315 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 październik 2020 12:49

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama