cinema.pl Festiwale

piątek, 30 październik 2020 12:03

Film Kamili Tarabury najlepszą krótką fabułą 36. WFF!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na 36. Warszawskim Festiwalu Filmowym nagrodę dla Najlepszego Aktorskiego Filmu Krótkometrażowego otrzymała fabuła "Chodźmy w noc" w reżyserii Kamili Tarabury. Film powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka. Producentem wykonawczym i koproducentem jest Papaya Films.

Podczas ceremonii zakończenia festiwalu 17 października 2020 nagrodę odebrały reżyserka Kamila Tarabura oraz scenarzystka Nina Lewandowska.  Bohaterka filmu, pogrążona w depresji Krysia ucieka z imprezy urodzinowej z zagadkową Majką, która prowadzi ją tam, gdzie można się najdotkliwiej sparzyć. Dziewczyny spędzą razem noc, podczas której nauczą się brać odpowiedzialność za siebie, ale też za drugą osobę. - Główna bohaterka „Chodźmy w noc” - nastoletnia Krysia zawsze robi to, co każą jej inni - ubiera się jak lubi mama i grzecznie łyka tabletki od psychiatry. Dojmująca samotność bohaterki opisana w scenariuszu przez Ninę Lewandowską była czymś, co mnie pociągnęło, pewnie dlatego, że ja sama okres dojrzewania wspominam jako najbardziej samotny w życiu - mówi reżyserka filmu. - Subiektywna opowieść przeprowadzona z punktu widzenia młodej dziewczyny, która po raz pierwszy od dawna wychodzi z domu to dla mnie opowieść o tym, że dorośli powinni szanować odrębność nastolatków i dać im prawo do tego, aby mieli swój własny świat, nawet jeśli czasami muszą się w tym świecie sparzyć. To także opowieść o początku przyjaźni, która daje szansę na lepsze jutro.

„Chodźmy w noc” powstało w ramach programu "30 Minut" prowadzonego przez Studio Munka, działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Program realizowany jest ze wsparciem PISF. Koproducentem filmu, jak i pozostałych tytułów z programu „30 Minut”, jest TVN.

Kamila Tarabura doświadczenie filmowe zbierała realizując krótkie formy fabularne, reklamy i teledyski, a także pracując na planach jako asystentka reżysera (m.in przy serialu „Krew krwi” Jana Komasy oraz przy filmie „High life” Claire Denis). W opowiadaniu filmowym interesują ją tematy skupione wokół rodziny i relacji matki i córki. Obecnie przygotowuje swój pełnometrażowy debiut fabularny.

Czytany 188 razy Ostatnio zmieniany piątek, 30 październik 2020 12:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama