cinema.pl Festiwale

wtorek, 10 listopad 2020 11:02

Polecamy filmy z sekcji Ale kino+ podczas 20. Nowych Horyzontów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

6 lat udanej współpracy, 6 wyjątkowych filmów w specjalnej sekcji tegorocznego programu. Dziś Waszą uwagę kierujemy na Ale kino+, naszego partnera, z którym mamy przyjemność współpracować również podczas 20. odsłony Nowych Horyzontów. W sekcji Ale kino+ tradycyjnie znalazły się największe festiwalowe hity, które trafiły na naszą platformę z najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie. Ale kino+ od lat dostarcza nowohoryzontowej jakości przez cały rok i możemy śmiało powiedzieć, że jest przedłużeniem naszego festiwalu na telewizyjne włości.

 

Jeszcze do 15 listopada na naszej platformie online (zintegrowanej ze stroną nowehoryzonty.pl) możecie zobaczyć 6 tytułów w sekcji Ale kino+:

Atlantyda, reż. Valentyn Vasyanovych

Poruszająca, przerażająca i jednocześnie magnetycznie przyciągająca uwagę widza dystopijna wizja niedalekiej przyszłości. Wschodnia Ukraina 2025, rok po zakończeniu wojny z Rosją. Były żołnierz próbuje poukładać swoje wyniszczone konfliktem życie i odszukać seans w opustoszałej krainie. Atlantyda zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu podczas MFF w Wenecji 2019 (sekcja Horyzonty).

Mogul Mowgli, reż. Bassam Tariq

Pełnometrażowy debiut fabularny Tariqa, zawieszony między realizmem i halucynacją, fantazją i wspomnieniem, został świetnie przyjęty m.in. na Berlinale, gdzie otrzymał nagrodę FIPRESCI w sekcji Panorama. W głównego bohatera, rapera Zeda, wcielił się Riz Ahmed – charyzmatyczny pakistańsko-brytyjski aktor oraz hip-hopowy muzyk występujący w zespole Swet Shop Boys.

Rocks, reż. Sarah Gavron

Precyzyjnie opowiedziana historia o świecie, w którym dorośli zawodzą, a z pomocą młodej bohaterce przychodzą otwarte i lojalne przyjaciółki. Reżyserce i jej ekipie (niemalże całkowicie kobiecej) udało się oddać siłę pozytywnej dziewczyńskiej energii i zbudować niezwykle silne postaci bohaterek. Film zdobył szereg nagród – m.in. na festiwalach w San Sebastián i Dublinie. 

Słudzy, reż. Ivan Ostrochovský

Wschodnioeuropejski film noir, który rzuca światło na mroczne epizody czechosłowackiej historii, by wydobyć z cienia współczesne problemy. Tytułowi Słudzy to zarówno partyjni aparatczycy, jak i wychowankowie praskiego seminarium oraz ich opiekunowie. Film nagrodzono m.in. na festiwalach w Pradze i Odessie.Szesnaście mgnień wiosny 

Szesnaście mgnień wiosny, reż. Suzanne Lindon

Niepozbawiona melancholii opowieść o pierwszej miłości, dojrzewaniu i nastoletnich niepokojach. Eleganckie kadry rozsadza jednocześnie smutek i młodzieńcza energia, którą wspaniale oddaje Suzanne Lindon – reżyserka i odtwórczyni głównej roli. Debiut 20-letniej autorki był prezentowany m.in. na festiwalach w Toronto i San Sebastián, gdzie spotkał się z gorącym przyjęciem.

Tato, reż. Srdan Golubović

Fabuła tego nagrodzonego m.in. na Berlinale dramatu społecznego została zainspirowana autentyczną historią, o której Srdan Golubović usłyszał w wiadomościach. Reżyser wyjątkowo realistycznie przedstawił zderzanie jednostki z systemem, a także rzadkie przejawy ludzkiego dobra i tlącej się nadziei.

Czytany 235 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 listopad 2020 11:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama