cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 30 listopad 2020 13:04

„Obłoki śmierci – Bolimów 1915” z Nagrodą Publiczności na 30. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Widzowie – czyli najważniejsze Jury każdego festiwalu –– zadecydowali, że w tym roku Nagroda Publiczności 30. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu powędruje do filmu „Obłoki śmierci – Bolimów 1915”!.

 

Reżyser Ireneusz Skruczaj: Jest to najpiękniejsza nagroda dla mnie, gdyż filmy robi się dla ludzi. Chciałbym zadedykować tą nagrodę wszystkim tym, którzy byli z nami od początku naszego projektu, aż do teraz. Wszystkim naszym fanom!

„Obłoki śmierci – Bolimów 1915” to pełnometrażowy fabularyzowany film dokumentalny, który odkrywa przed nami nieznaną historię Polski. Podczas I wojny światowej w Bitwie pod Bolimowem zginęło niemal 100 tysięcy ludzi – żołnierzy i cywilów.

W krwawym boju starły się ze sobą mocarstwa, które wcześniej wymazały Państwo Polskie z mapy Europy. Efektowne sceny batalistyczne i najnowocześniejsza technika realizacji pozwala wejść w świat, którego już nie ma, by zrozumieć mechanizm zła.

Ku pamięci tych którzy zginęli i ku przestrodze dla potomnych.

Film w kinach w 2021 r.

Film „Obłoki śmierci – Bolimów 1915” miał światową premierę podczas tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Film zdobył wyróżnienie Jury podczas zakończonego we wrześniu 49. Lubuskiego Lata Filmowego oraz nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na MFF w Cardiff.

Czytany 444 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 listopad 2020 13:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama