Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 07 grudzień 2020 11:39

Znamy Laureatów 38. edycji festiwalu Ale Kino!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Znamy już wszystkie filmy nagrodzone podczas 38. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

 

Swoje nagrody przyznali profesjonalni, młodzi i dziecięcy Jurorzy w kategoriach filmów krótko- i pełnometrażowych, a kilkanaście tytułów z całego świata dołączyło do wyróżnionych wcześniej: filmu Mój przyjaciel Alexis (Piłkarskie Koziołki) i firmy produkcyjnej BosBros (Platynowe Koziołki).

Najlepsze filmy pełnometrażowe

Jury Międzynarodowe Filmów Pełnometrażowych dla Dzieci Nagrodę Złotych Koziołków dla najlepszego filmu pełnometrażowego dla dzieci przyznało filmowi Mój brat ściga dinozaury w reżyserii Stefano Cipaniego. Wyróżnienie otrzymał film Szczęściara w reżyserii Johna Sheedy.

Jury Międzynarodowe Filmów Pełnometrażowych dla Młodzieży zadecydowało o przyznaniu Nagrody Złotych Koziołków irlandzkiemu filmowi Randki z Amber Davida Freyne’a oraz o wyróżnieniu filmu Alexandre’a Rockwella Sweet Thing.

Nagroda Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci (ECFA) trafiła do filmu Klub Brzydkich Dzieci, reż. Jonathan Elbers

Jury Młodych Filmów Pełnometrażowych zdecydowało się przyznać nagrodę Marcina za najlepszy film pełnometrażowy Antygonie w reżyserii Sophie Deraspe.

Nagroda Jury Eduaktorów Filmowych trafiła do obrazu Mój brat ściga dinozaury Stefano Cipaniego, a wyróżnienie otrzymały Fritzi. Przyjaźń bez granic w reżyserii Ralfa Kukuli, Matthiasa Bruhna i Wszyscy za jednego w reżyserii Johanne Helgeland

Jury Dziecięce Filmów Pełnometrażowych przyznało Nagrodę Marcinka filmowi Czarny Młyn w reżyserii Mariusza Paleja, a wyróżnienie Klubowi Brzydkich Dzieci w reżyserii Jonathana Elbersa.

Nagrodę Partnera Głównego Festiwalu, PKO Banku Polskiego, ALE DEBIUT! dla najlepszego debiutu reżyserskiego otrzymał Johanne Helgeland z Norwegii za film Wszyscy za jednego.

Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich dla najlepszego filmu pełnometrażowego dla dzieci wyróżniającego się walorami artystycznymi i wychowawczymi otrzymał film Wszyscy za jednego.

UZASADNIENIA WERDYKTÓW

 

Nagrodzone krótkie metraże

Jury Międzynarodowe Filmów Krótkometrażowych przyznało Złote Koziołki filmowi Jeszcze nie jesteśmy superbohaterami w reżyserii Lia Bertels.

Złote Koziołki dla najlepszego filmu krótkometrażowego dla młodzieży otrzymał natomiast film Do piaszczystego morza w reżyserii Héloïse Ferlay, a specjalne wyróżnienie - Sny w reżyserii Mara Cerri i Magdy Guidi.

Jury Młodych Filmów Krótkometrażowych postanowiło przyznać nagrodę Marcina filmowi Coś do zapamiętania w reżyserii Niki Lindroth von Bahr.  

Jury Dziecięce Filmów Krótkometrażowych przyznało swoją nagrodę obrazowi Najdalej od w reżyserii Kyung Sok Kima, a wyróżnienie - filmowi Luce i ja w reżyserii Isabelli Salvetti.

Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich dla najlepszej polskiej animacji wyróżniającej sie walorami artystycznymi i wychowawczymi przyznano filmowi Na falach eteru w reżyserii Agaty Perszutów.

Czytany 205 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 grudzień 2020 11:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież