cinema.pl Festiwale

środa, 09 grudzień 2020 11:25

Najlepsze filmy Animatora w Twoim domu już w grudniu!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Najlepsze filmy Animatora w Twoim domu już w grudniu! Obejrzyj trzy pokazy The Best of Animator 2020 w wirtualnym kinie Muza! Filmy będą dostępne od 17 grudnia, g. 20.00 do 19 grudnia, g. 22.00 na mojeekino.pl.

 

Pokazy Filmów Nagrodzonych na Festiwalu Animator 2020 to esencja i przegląd tego, co najlepsze w światowej animacji. Przegląd wyjątkowo różnorodny, skupiający dokonania twórców i twórczyń odległych kulturowo, nowatorskich i poszukujących.

To swoiste branżowe podsumowanie roku. O randze Animatora stanowią najlepsze światowe animacje, znakomite jury (w tym roku filmy oceniali m.in. żreyser BoJack Horseman Mike Hollingsworth oraz nagrodzona na Berlinale Ana Nedeljković), oddana publiczność i seanse od rana do nocy. W czasach pandemii zmieniła się forma (tegoroczny festiwal odbywał się zarówno online, jak i offline), ale ranga wydarzenia pozostała. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Poznaniu to marka, która nie potrzebuje rekomendacji – sama rekomenduje, poleca i nominuje (Animator jest jedynym z trzech festiwali w Polsce - w tym jedynym festiwalem filmów animowanych - który od Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymał status festiwalu kwalifikującego do Oscarów®).

Pokazy nagrodzonych filmów Festiwalu Animator 2020 to nie tylko aktualna rzeczywistość filmowa, to także aktualna problematyka i bolączki bieżącego świata: samotność, poszukiwanie tożsamości, odrzucenie, dyskryminacja, marginalizacja. Tegoroczny festiwal odbył się pod sztandarem hasła BEYOND THE WORLD. Możemy przy tej okazji zapytać, czy to świat odwraca się od nas, czy my od świata, skąd to poczucie bycia „poza”?

W czasie kilku przedświątecznych dni, od 17 do 19 grudnia, będzie okazja skonfrontować swoją rzeczywistość z rzeczywistością filmowej animacji. Zasiądźcie przed monitorami i cieszcie głowy oraz serca najlepszą produkcją animacyjną. Niezależnie, gdzie będziecie (w całej Polsce) i jakim sprzętem dysponujecie.

Wszystkim złaknionym wielkiego ekranu i prawdziwej festiwalowej gorączki filmowej, mówimy – jeszcze trochę cierpliwości, będzie dobrze, będzie lepiej. Póki co: zapraszamy na pokaz nagrodzonych filmów Animator 2020!

 

Filmy będą dostępne od 17 grudnia, g. 20.00 do 19 grudnia, g. 22.00 na mojeekino.pl [ KLIK ] 

Cena biletu na jeden pokaz: 15 zł

Czytany 241 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 grudzień 2020 11:34

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama