cinema.pl Festiwale

piątek, 25 grudzień 2020 12:39

„Obłoki śmierci – Bolimów 1915” z Nagrodą Specjalną Jury na 32. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na zakończonym kilka dni temu w Chicago 32. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce „Obłoki śmierci – Bolimów 1915”, w reżyserii Ireneusza Skruczaja, otrzymały Nagrodę Specjalną Jury dla Filmu Dokumentalnego!

 

To druga najważniejsza nagroda wręczana na tym największym festiwalu promującym polskie kino w USA. W swoim werdykcie Jury podkreśliło innowacyjne podejście do ważnego tematu, poprzez wykorzystanie wielu atrakcyjnych wizualnie środków ekspresji.

 

Ta nagroda zamyka świetną festiwalową passę filmu „Obłoki śmierci - Bolimów 1915” w 2020 roku. Film miał światową premierę podczas tegorocznego Festiwalu Filmu

i Sztuki Dwa Brzegi. Następnie prezentowany był na 49. Lubuskim Lecie Filmowym, gdzie zdobył Wyróżnienie Jury. W październiku zdobył Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na MFF w Cardiff. W listopadzie zaś Nagrodę Publiczności na

30. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

 

„Obłoki śmierci – Bolimów 1915” to pełnometrażowy fabularyzowany film dokumentalny, który odkrywa przed nami nieznaną historię Polski. Podczas I wojny światowej w Bitwie pod Bolimowem zginęło niemal 100 tysięcy ludzi – żołnierzy i cywilów. W krwawym boju starły się ze sobą mocarstwa, które wcześniej wymazały Państwo Polskie z mapy Europy.

Efektowne sceny batalistyczne i najnowocześniejsza technika realizacji pozwala wejść w świat, którego już nie ma, by zrozumieć mechanizm zła. Ku pamięci tych którzy zginęli i ku przestrodze dla potomnych.

 

Film w kinach w 2021 r.

Czytany 388 razy Ostatnio zmieniany piątek, 25 grudzień 2020 12:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama