cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 25 styczeń 2021 16:54

Polska w Ísafjördur

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Pigeon (PIFF) ma wizję bycia festiwalem kina światowego, w którym biorą udział filmy ze wszystkich kontynentów, odzwierciedlające różne kultury i języki.

 

Przede wszystkim szukaj różnorodności, dlatego wszystkie wyrażenia kinematograficzne, od konserwatywnych po najbardziej eksperymentalne, mają swoje miejsce. Odbędzie się w Ísafjördur, od 23 września do 26, 2021. Co roku będziemy brać udział w jednym kraju, w tym roku będzie to Polska, wtedy będzie można zgłaszać polskie filmy i krótkometrażowe filmy.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda dla najlepszego pełnometrażowego filmu fabularnego

Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego

Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego

Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego

Nagroda dla najlepszego reżysera

Nagroda dla najlepszego operatora

Nagroda dla najlepszego aktora

Nagroda dla najlepszej aktorki

Nagroda dla najlepszego montażu

Nagroda za najlepszy plakat

Nagroda publiczności

 

Zasady i warunki

1. Termin zgłoszeń upływa 31 maja 2021 r. Zgłoszenia, które wpłyną później niż termin nie będą rozpatrywane.

2. Do rozpatrzenia przyjmowane są filmy fabularne wszystkich gatunków o czasie trwania powyżej 60 minut.

3. Do rozpatrzenia przyjmowane są filmy krótkometrażowe wszystkich gatunków, których czas trwania nie przekracza 50 minut.

4. Zgłoszenia muszą mieć rok produkcji od 2018 r.

5. Kopie poglądowe z innymi niż angielski muszą mieć osadzone napisy w języku angielskim, w przeciwnym razie nie będą brane pod uwagę.

6. Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem FilmFreeway. Zgłoszenie filmu na którąkolwiek platformę jest wiążące i oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

7. Wszystkie kopie poglądowe i przesłane informacje o zgłoszeniach mogą być udostępnione do wglądu w wideotece akredytowanym gościom branżowym.

8. Wszystkie kopie poglądowe mogą być przechowywane w archiwum festiwalu i wykorzystywane do celów naukowych.

9. Decyzje o wyborze filmów zapadną do 27 czerwca, kiedy to pełna lista wybranych filmów zostanie opublikowana na stronie internetowej.

10. Biuro festiwalowe nie ma możliwości udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące statusu zgłoszeń czy postępów selekcji.

11. W przypadku selekcji festiwal zastrzega sobie prawo do wykorzystania fotosów i fragmentów filmów do celów promocyjnych, nieprzekraczających 10% czasu trwania lub maksymalnie 3 minuty.

12 Uczestnikom nie przysługują opłaty za wyświetlanie lub wypożyczanie pokazów swoich filmów w ramach konkursu.

13. Dopuszczalnymi formatami wyświetlania kopii wybranych filmów, które zostaną pokazane podczas festiwalu, jest DCP, ale jeśli będzie to dla Ciebie problem, możemy to dla Ciebie zrobić.

14. Kopie pokazowe z językiem / komentarzem innym niż angielski powinny mieć napisy w języku angielskim. Napisy muszą być osadzone w pliku screeningu. Oddzielne pliki .srt nie są dozwolone.

15. Kopie pokazowe wybranych filmów muszą pojawić się na festiwalu nie później niż 4 września.

16. Wszystkie nagrody mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

17. Jury PIFF to filmowcy z Islandii.

18. W przypadku niemożności rozpoczęcia festiwalu na żywo z powodu ekstremalnych okoliczności, takich jak kryzys COVID-19, festiwal odbędzie się online. Filmy będą wyświetlane w chronionym hasłem centrum VoD, zablokowanym geograficznie na Islandii w celu publicznego dostępu, ale dostępnym dla wszystkich akredytowanych uczestników z międzynarodowej branży. Wybrani filmowcy zostaną z wyprzedzeniem poinformowani o tej zmianie i będą mieli możliwość wycofania swojego filmu z selekcji, jeśli sobie tego życzą. W przypadku odstąpienia od umowy opłaty za zgłoszenie nie podlegają zwrotowi.

Czytany 243 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 styczeń 2021 17:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama