cinema.pl Festiwale

środa, 21 kwiecień 2021 18:02

Rusza nabór filmów do konkursów 14. KAMERALNEGO LATA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Do 17 maja 2021 roku można zgłaszać filmy do Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK, które odbędą się podczas 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO.

 

Rokrocznie festiwal Kameralne Lato stawia na ambitne, krótkometrażowe polskie kino, w których twórcy chcą włączyć się swoim filmem w dyskusję o problemach współczesnego świata. Świata, który w pandemicznych czasach wydaje się nam jeszcze bardziej skomplikowany. Świata, który targany konfliktami politycznymi i ekonomicznymi, nie zawsze zwraca uwagę na jednostkę, coraz bardziej w tym świecie zagubioną.

KONKURS GŁÓWNY

Do Konkursu Głównego twórcy mogą zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie więcej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2020 roku. Autorami filmów mogą być zawodowi filmowcy, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz artyści tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

W jury oceniającym filmy w tegorocznej edycji zasiądą wysokiej klasy profesjonaliści związani z branżą filmową. Nagrodą główną w Konkursie jest przyznawany od 2013 roku ZŁOTY ŁUCZNIK - Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10.000 złotych.

KONKURS HYDE PARK

Z kolei do Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK należy zgłaszać filmy nieoczywiste, niepodlegające schematom gatunkowym i odbiorczym, pełne formalnych i wizualnych eksperymentów. Każdy może zgłosić swój film, który nie trwa dłużej niż 15 minut. Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów dostępnych poniżej:

http://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2021_regulamin_konkurs_glowny.pdf

http://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2021_regulamin_konkurs_hyde_park.pdf

https://kameralnelato.pl/formularz-zgloszenia-filmu-2021/

Czytany 339 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 kwiecień 2021 18:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama