cinema.pl Festiwale

wtorek, 02 listopad 2021 16:26

Julian Sands na EnergaCAMERIMAGE 2021 z programem "Keats, Shelley, Ghosts and Lovers"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Julian Sands przyjedzie do Torunia i przedstawi swój program Keats, Shelley, Ghosts and Lovers podczas tegorocznego EnergaCAMeRIMAGE.

 

 

Julian Sands, aktor znany z ról w filmach Pokój z widokiemZostawić Las VegasOcean’s 13 czy Dziewczyna z tatuażem, w czasie Festiwalu EnergaCAMERIMAGE zaprezentuje swój program Keats, Shelley, Ghosts and Lovers. W trakcie występu we własnej reżyserii, aktor zaprezentuje wiersze Johna Keatsa i Percy’ego Bysshe Shelleya. One-man-show aktora, który na swej zawodowej drodze, miał szansę wcielić się w postać Percy'ego Bysshe Shelleya w filmie Gotyk w reżyserii Kena Russella, będzie można zobaczyć w siedzibie Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28 w niedzielę 14 listopada o godzinie 16.00 i dzień później w tym samym miejscu o godzinie 16.30.

Toruński występ Juliana Sandsa będzie prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników brytyjskiej literatury. Dzięki inicjatywie Dyrektora Festiwalu EnergaCamerimage Marka Żydowicza będzie to również niezwykła okazja by w roku Cypriana Kamila Norwida skonfrontować poezję Keatsa i Shelleya z twórczością jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego romantyzmu.

Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Fundacja Tumult przy organizacji występu Juliana Sandsa nawiązały współpracę z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. W przygotowania zaangażowali się pracownicy Instytutu LiteraturoznawstwaWydziału Humanistycznego UMK. Studenci Wydziału, jego pracownicy i wszyscy zainteresowani, oprócz możliwości obcowania z anglojęzyczną poezją, będą mieli również okazję porozmawiać z aktorem w czasie spotkania w sali seminaryjnej CKK Jordanki w poniedziałek 15 listopada o godzinie 20:30.

Czytany 337 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 listopad 2021 16:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama