cinema.pl Festiwale

sobota, 23 lipiec 2022 20:08

Już można zgłaszać filmy na Międzynarodowy Festiwal Filmowy KinoGram

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Rusza kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KinoGram (KIFF). Już przyjmowane są zgłoszenia filmów.

 

Festiwal filmów krótkometrażowych KIFF (KinoGram International Film Festival) startuje ze swoją drugą edycją. Jury pod przewodnictwem Dariusza Jabłońskiego oceni filmy krótkometrażowe z całego świata. Zgłoszenia przyjmowane są od 24 kwietnia do 24 września 2022, ogłoszenie wyników nastąpi 24 października, a ceremonia wręczenia nagród 24 listopada 2022 w kinie KinoGram w zrewitalizowanej warszawskiej Fabryce Norblina. 

KIFF to niezależny międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych o długości 3-30 minut. Mogą w nim uczestniczyć zarówno profesjonaliści, jak i studenci oraz amatorzy. Do udziału w festiwalu kwalifikują się filmy w dowolnej technice, dobrej jakości, choć niekoniecznie zrealizowane profesjonalnym sprzętem.  

- Idealny film na nasz festiwal to taki, który ma dobrą, ciekawą historię, przesłanie do świata, ukazujący wyjątkową osobę lub sytuacje... i oczywiście jest krótkometrażowy – mówi Anna Zoll, dyrektorka i twórczyni festiwalu. - Zeszłoroczne propozycje z całego świata takie właśnie były, wybór zwycięskich filmów był bardzo trudny. W pierwszej dziesiątce laureatów znalazła się "Sukienka", która już po naszym festiwalu została nominowana do Oscara!

Selekcja KIFF wybierze 30 najlepszych z nadesłanych filmów, z których trzech zwycięzców wyłoni jury złożone ze znanych i nagradzanych polskich filmowców i producentów: Dariusza Jabłońskiego, Magdaleny Łazarkiewicz, Kasi Adamik,  Piotra Jaxy i Aleksandra Pietrzaka. Nagrody finansowe w wysokości 500, 300 i 100 euro oraz statuetki zostaną wręczone na gali KIFF, która odbędzie się 

24 listopada 2021 w kinie KinoGram. Dodatkowo przyznane zostaną nagrody publiczności, która będzie miała możliwość głosowania podczas projekcji festiwalowych TOP 30 w listopadzie 2022. 

Zgłoszenia filmów przyjmowane są na platformie www.filmfreeway.com/KinoGramInternationalFilmFestival do 24 października 2022. Do 24 czerwca obowiązuje niższa opłata za zgłoszenie filmu na festiwal - 35 dolarów. Od 25 czerwca do 24 września 2022 koszt zgłoszenia to 45 dolarów.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy KinoGram (KIFF) został stworzony przez kino KinoGram – miejsce w fascynującej postindustrialnej przestrzeni dawnej Fabryki Norblina w Warszawie, skupiające się na kulturze, gdzie można spotkać najlepszych polskich twórców filmowych i ludzi przemysłu filmowego 

z ich lekcjami mistrzowskimi i wykładami – również dzięki bliskiej współpracy z Gildią Reżyserów Polskich. To tutaj odbywają się wydarzenia i premiery filmowe, wystawy, panele dyskusyjne oraz retransmisje wydarzeń kulturalnych.

 

Wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.kinogram.pl oraz na platformie www.filmfreeway.com/KinoGramInternationalFilmFestival

Czytany 224 razy Ostatnio zmieniany sobota, 23 lipiec 2022 20:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama