cinema.pl Wywiady

poniedziałek, 28 maj 2018 13:49

POLITKA dla Joanny Kulig - rozmowa z aktorką dla cinema.pl

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W weekend w Lipnie w kujawsko-pomorskim odbyła kolejna edycja Przeglądu Twórczości Filmowej "POLA I INNI". Podobnie jak co roku w tym roku swoje POLITKI odebrali: Marcin Dorociński, Magdalena Lamparska oraz Joanna Kulig.

Podczas imprezy mieliśmy okazję porozmawiać z Joanna Kulig, która ostatnio współpracowała z Pawłem Pawlikowskim.

Jak sama aktorka przyznaje, dużym wyzwaniem podczas pracy na planie był ... taniec.

Film to historia o dawnych, ciężkich czasach, w których żyło się inaczej pod każdym względem - politycznym, społecznym, kulturalnym...

Pola Negri, to artystka, która tworzyła w czasach Niemego Kina. Czy Joanna Kulig wyobraża sobie pracę w takim filmie?

Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri ma swoją siedzibę w Lipnie (kujawsko-pomorskie), rodzinnym mieście gwiazdy. Zrzeszamy ludzi o różnych profesjach , mających podobne zainteresowania i wspólny cel, jakim jest przywrócenie pamięci o Poli Negri .

Pierwszy krok ku temu uczyniono w 2005 roku, kiedy to wspólnie z Wiesławą Czapińską, Bogusławem Kaczyńskim i Igorem Chalupcem odsłoniliśmy tablicę jej poświęconą, następnie otworzono Izbę Pamięci, a od 2007 roku organizowany jest Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni”, utrzymany w klimacie „starego kina”.

Ideą imprezy jest promowanie dorobku filmowego Poli Negri, jak również tych polskich artystów, którzy odnieśli sukces poza granicami naszego kraju.
Tym szczególnie wyróżniającym się wręczamy „Politki”, festiwalowe statuetki, przedstawiające Polę jako „Hiszpańską tancerkę”(1923).

Laureaci: Karolina Gruszka, Izabela Miko, Agata Buzek, Olgierd Łukaszewicz, Jan Nowicki

Czytany 719 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 lipiec 2018 18:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama