cinema.pl Wywiady

poniedziałek, 02 marzec 2020 12:03

Każdy wyjazd jest inny - Jacek Kopczyński dla cinema.pl

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kilka dni temu w Toruniu mieliśmy okazje zobaczyć spektakl CZARNA KOMEDIA, którego premiera odbyła się 17 września 2018 roku.

 

Utalentowany rzeźbiarz stający przed życiową szansą, brak prądu, angielska narzeczona i niezapowiedziani goście… Co wyniknie z takiego połączenia? Czy kiedy zgasną światła uda się zapanować nad lawiną nieoczekiwanych zdarzeń? Niewielka awaria światła może stać się przyczyną niemałego zamieszania…

W mieszkaniu młodego artysty spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilkoro dość niespodziewanych gości. A to wszystko w całkowitych ciemnościach. Wymagająca narzeczona wraz z papciem – niezrównoważonym wojskowym, nieznosząca sprzeciwu kochanka, stara panna i zarazem sąsiadka – amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków oraz sąsiad gej podkochujący się w głównym bohaterze. Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.

Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek. UWAŻAJ! W ciemności może zdarzyć się wszystko!

W obsadzie znaleźli się m.in.: Mateusz Damięcki, Marieta Żukowska, Piotr Zelt, Jan Wieczorkowski. Mieliśmy okazję porozmawiać z Jackiem Kopczyńskim tuż przed spektaklem.

Często jest tak, ze pokazujemy dwa oblicza, inaczej się zachowujemy, dostosowujemy do sytuacji...

... inaczej tez zachowujemy się gdy jesteśmy sami, a inaczej gdy ktoś nas obserwuje.

Za spektakl odpowiada aktor Tomasz Sapryk. Czy współpraca z aktorem-reżyserem jest łatwa?

A jak wyglądały przygotowania?

 

Organozator:

https://adria-art.pl/

 

Czytany 627 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 lipiec 2020 11:39

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama