cinema.pl Wywiady

czwartek, 02 kwiecień 2020 15:53

Film, który ostrzega przed złem - rozmowa z twórcami filmu KU PRZESTRODZE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ku Przestrodze to film który mocno i dosadnie pokazuje jak żyją Ci którzy sprzedają dopalacze i narkotyki a jak kończą Ci którzy je kupują. Film jest podzielony na dwie części fabularną która opowiada historię trojga młodych ludzi uczniów szkoły średniej, którzy po przez zapoznanie Pietrasa zmienią swoje życie i wpadną w wir dopalaczy oraz krótkiej części dokumentalnej gdzie specjaliści wypowiadają się o skutkach brania dopalaczy.

 

Film, który ostrzega przed złem - rozmowa z twórcami filmu KU PRZESTRODZERozmowa z Martyną Rejent i Łukaszem Powaga reżyserami filmu Ku Przestrodze oraz założycielami Amazing Time.

Wasz film Ku Przestrodze ostrzega przed?

Martyna: Zdecydowanie przed złem (śmiech), bo zwraca uwagę na dopalacze ale też uderza w narkotyki oraz w uzależnienia do czego prowadzą i jak słabo potrafią się skończyć.

Łukasz: Zwraca też uwagę na dobór znajomych i ludzi którzy nas otaczają bo przecież wszystko co złe spotkało naszysz bohaterów kiedy spotkali Pietrasa i to ta znajomość po części pchała ich do wielu złych decyzji.

Skąd pomysł na ten film? Dla kogo on jest skierowany?

Martyna: Film nie ma jakoś bardzo sprecyzowanych odbiorców, chcemy żeby trafił do jak największej ilości osób powiedzmy od tych 14 lat w górę, żeby oglądali go młodzi ale też ich rodzice.

Łukasz: Co do pomysłu... my jako Amazing mamy sprecyzowany plan działania na najbliższe 2 lata i kilka tak naprawdę planów ponieważ przewidujemy również że nie wszystko może pójść tak jak byśmy tego chcieli, jednak amazing to przedewszystkim film żeby robić filmy musimy mieć budżet a żeby go pozyskać sponsorów i partnerów biznesowych. Żeby mieć o czym rozmawiać z potencjalnymi sponsorami chcieliśmy mieć coś co będziemy mogli im pokazać i tak powstał pomysł na krótki film na szybko, druga sprawa nie chcemy robić filmów o niczym chcemy żeby każdy niósł z sobą przekaz ale interesował widza stąd decyzja że na pierwszy ogień idą dopalacze...nie czarujmy się ten problem w Polsce jest cały czas.

Jak wyglądała współpraca z aktorami? Skąd ich wzięliście? Castingi?

Martyna: Zgadza się, dzięki uprzejmości Poznańskiego 1 LO Marcinek zorganizowaliśmy casting na którym wybraliśmy naszych głównych bohaterów.

Łukasz: Natomiast Dominik Dąbrowski i Damian Spyra to nasi znajomi podobnie jak Kamila Kaczmarek czy Marcin Kubiak i Marek Mydlarz którzy po prostu zgodzili się nam pomóc w tym projekcie.

Były jakieś trudności przy realizacji tego filmu? 

Martyna: To był ocean trudności i problemów hahahaha

Łukasz: Oj tak było tego naprawdę sporo, głównym problemem był chyba brak kasy tak naprawdę na wszystko.

Martyna: Dokładnie, do tego czas, pogoda i wiele innych

Łukasz: Co nie zmienia faktu że się udało, dlatego że każdy bez wyjątku wsadził wiele serca i poświęcenia w ten projekt za co wszystkim z tego miejsca dziękujemyFilm, który ostrzega przed złem - rozmowa z twórcami filmu KU PRZESTRODZEno i nasi doświadczeni operatorzy Tobiasz Gottfried i Marcin Kotowicz którzy bardzo nam pomogli swoją pracą na planie i ogromną wiedzą.

Jakie są plany co do filmu? Może sesje w szkołach, na uczelniach?

Martyna: wiesz co, uważam że wrzucenie tego filmu na YouTuba było idealnym rozwiązaniem ponieważ w ten sposób każdy ma do naszego filmu dostęp 24 h i za darmo. My uważamy że film powinien obejrzeć każdy młody człowiek i jego rodzice a jak wykorzystają go szkoły czy fundacje ...

Łukasz: mamy nadzieję że dobrze (śmiech)

Doszły do Was pierwsze reakcje na ten film?

Łukasz: Tak ich sporo

Martyna: większość z nich jest pozytywna chociaż zdajemy sobie sprawę że naprawdę dużo jest do poprawienia.

Łukasz: Zamysł filmu był taki żeby poprostu pokazać że można zrobić coś fajnego bez budżetu i myślę że się udało.

Martyna: Zresztą w tej produkcji chodzi głównie o przekaz.

Jakie są kolejne Wasze plany? To  jest krótki metraż. Może jakiś film pełnometrażowy, może fabuła? 

Martyna: Plany są spore, przede wszystkim produkcja filmów już nie krótkometrażowych a fabularnych na dużo większą skalę niż Ku Przestrodze, filmów mocnych ciekawych trzymających za gardło i ściskających serce ale nadal filmów z przekazem dających do myślenia. no i rozwój vloga komentarze życia codziennego ale też pokazanie jak się robi film od planów castingu po wszystkie kolejne etapy

Łukasz: Na chwilę obecną mamy gotowe trzy kolejne scenariusze na trzy filmy fabularne Bramkarze, Boski On oraz Wojowniczka i właśnie od Wojowniczki teraz zaczniemy i jesteśmy pewni to będzie naprawdę dobry film ;)

Dzięki za rozmowę... chcecie dodać coś jeszcze od siebie?

Martyna: Tak... pozdrawiamy całą naszą rodzinę która nas wspierała i wspiera

Łukasz: Drugą część ekipy Amazing Time Michała i Janusza.

Chcemy podziękować wszystkim którzy byli z nami wspierali nas i pomogli i pamiętajcie spełniajcie marzenia nie dla kogoś dla siebie a jak jeszcze przy tym możecie dawać radość innym to pięknie. My będziemy robić swoje nawet jak by miało nas oglądać tylko 10 osób to już wiemy że dla tej dziesiątki warto się starać (śmiech)

Martyna: Życzymy też wszystkim zdrowia..dużo zdrowia w tym trudnym czasie. Pozdrawiamy Was Kochani

Czytany 2412 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 14:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama