cinema.pl Newsy Dnia

piątek, 12 sierpień 2022 21:38

Fantastyczna obsada ZOŁZY

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gwiazdorska obsada „Zołzy” – kogo zobaczymy u boku Małgorzaty Kożuchowskiej? Artur Żmijewski, Anna Dymna, Rafał Zawierucha, Leon Charewicz, Zofia Domalik, Katarzyna Ankudowicz, Jan Dąbrowski i inni – zobacz kadry z filmu „Zołza”!

 

Komedia oparta na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali („Nigdy w życiu”, „M jak miłość”), w reżyserii Tomasza Koneckiego, twórcy „Lejdis”, „Testosteron” w kinach od 16 września.

Ona trzyma wszystko i wszystkich w garści, oni robią wszystko by jej nie podpaść. Życie z „Zołzą” to stąpanie po cienkim lodzie. Poza rodziną, są jeszcze współpracownicy, dla których praca z wymagającą szefową to o wiele więcej niż wyzwanie. Poznajcie gwiazdorską obsadę „Zołzy”! W rolę cierpliwego męża Anny „Zołzy” Sobańskiej wciela się Artur Żmijewski, a w zbuntowaną nastoletnią córkę Zofia Domalik – wschodząca gwiazda polskiego kina, mająca na koncie wiele nominacji i prestiżowych nagród. Poza rodziną, „Zołza” da popalić: sfrustrowanemu taksówkarzowi (Rafał Zawierucha), gwieździe internetu (influencer Jan Dąbrowski), swojej asystentce (Katarzyna Andukowicz), wystraszonemu reżyserowi (komediowy gigant Jacek Borusiński) i aktorom, którzy od lat wcielają się w uwielbiane przez widzów postaci jej serialu „Idealna Rodzina” (ulubieńcy widzów Anna Dymna i Leon Charewicz). Ci ostatni nie dają jednak za wygraną – szykują dla „Zołzy” szkołę przetrwania, by pokazać jej, co tak naprawdę liczy się w życiu. Czy im się to uda? Odpowiedź w kinach już 16 września!

Małgorzata Kożuchowska jako „Zołza” w przewrotnej komedii opartej na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali („Nigdy w życiu”, „M jak miłość”), w reżyserii Tomasz Koneckiego, twórcy hitów „Lejdis”, „Testosteron” i „Listy do M. 3”. Poznajcie zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale… nie nad sobą.

Anna Sobańska (Małgorzata Kożuchowska) vel „Zołza”, „Królowa”, „Szekspir”. Dotychczasowy bilans życiowy: 1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów. Liczba osób, które nie znają jej twórczości filmowej: hmmm – być może 2 lub 3. Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186. Liczba dotychczasowych porażek w życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje). Nadchodzące załamania nerwowe: 1

Anna to kobieta sukcesu i… niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?

 

„Zołza” – za kulisami

 

Od początku pracy nad tym pomysłem wiedziałam, że Małgosia jest wymarzoną aktorką do głównej roli. Nasze kolejne zawodowe spotkanie po latach, tym razem przy filmie „Zołza” jest niezwykłe, wręcz magiczne i przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Robimy komedię. Nie całkiem zwyczajną, ale na pewno niezwykłą, tak jak niezwykłe jest nasze ponowne spotkanie z Małgosią.

Ilona Łepkowska, scenarzystka i współproducentka „Zołzy”

 

Aktor przygotowując się do zagrania roli przechodzi przez castingi, próby, przymiarki, jest na planie i od niego zależy to, jak zagra, ale później nie uczestniczy już w dalszych pracach, które decydują o tym, jak ostatecznie film będzie wyglądał. Bardzo chciałam uczestniczyć w tym procesie zależało mi na tym. Mam do tej historii osobisty stosunek przez wzgląd na naszą wieloletnią znajomość; Ilona napisała swoją ironiczną autobiografię a rolę Zołzy zdecydowała się powierzyć mnie! Zgadnijcie czy był to przypadek… nie chciałam, żeby ta historia zakończyła się dla mnie wraz z ostatnim dniem zdjęciowym na planie. Dziś mogę powiedzieć ze to była dobra decyzja. Cieszę się, że Ilona i Klaudiusz Frydrych zgodzili się przyjąć mnie do swojego grona producentów. Naprawdę dużo się  nauczyłam.

Małgorzata Kożuchowska, odtwórczyni tytułowej roli i współproducentka „Zołzy”

 

Kiedy pierwszy raz przeczytałem scenariusz byłem zachwycony tym jak krwistą, komediową postać tworzy główna bohaterka. Od razu stwierdziłem, że to super komedia i warto ją zrobić. To, co przytrafia się w tym filmie głównej bohaterce może zaskoczyć każdego. Są sceny, które będą nas wzruszać i jest wiele scen, które będą dla widza niezwykle śmieszne.

Tomasz Konecki, reżyser

   

W gwiazdorskiej obsadzie tego pełnego humoru, ale i wzruszeń, filmu, oprócz Małgorzaty Kożuchowskiej zobaczymy również: Artura Żmijewskiego, Annę Dymną, Rafała Zawieruchę, Zofię Domalik, Bronisława Wrocławskiego, Jacka Borusińskiego, Philippe Tłokińskiego, Marcina Perchucia, Leona Charewicza i Katarzynę Ankudowicz. Producentem filmu jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk.

ZOŁZA – oficjalny zwiastun

 

Gatunek: komedia

Produkcja: Wonder Films, Polska 2022

Scenariusz: Ilona Łepkowska („Nigdy w życiu”, Kogel-mogel”, „Och, Karol”) na podstawie własnej książki pt. „Idealna Rodzina”

Reżyseria: Tomasz Konecki („Testosteron”, „Lejdis”, „Listy do M. 3”)

Producent: Klaudiusz Frydrych („Jack Strong”, „Psy 3. W imię zasad”, „Każdy wie lepiej”), Inga

Kruk („W imię...”, „Baby blues”, „Każdy wie lepiej”), Krzysztof Rak („Każdy wie lepiej”, „Boże Ciało”, „Bogowie”), Ilona Łepkowska, Małgorzata Kożuchowska

Obsada: Małgorzata Kożuchowska („Kiler”, „Zróbmy sobie wnuka”, „To musi być miłość”, „Komornik”), Artur Żmijewski („Mój rower”, „Ojciec Mateusz”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Zofia

Domalik („Wszystko dla mojej matki”, „Gorzko, gorzko!”), Anna Dymna („Duże zwierzę”, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”), Leon Charewicz („Katyń”, „Kingsajz”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu... w Hollywood”, „Listy do M.4”), Bronisław Wrocławski („Rewers”, „Tato”, „Kingsajz”), Philippe Tłokiński („Kurier”, „Belfer”), Jacek Borusiński („To nie tak jak myślisz, kotku”), Marcin Perchuć („Listy do M. 2”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”), Leon Charewicz(„Pakt”, „Katyń”, „Kingsajz”), Katarzyna Ankudowicz („Całe szczęście”, „Gotowi na wszystko. Exterminator”), Jacek Borusiński („To nie tak jak myślisz, kotku”, „Całe szczęście”), Jan Dąbrowski, Jakub Orliński

Czytany 1218 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 sierpień 2022 21:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Reklama