cinema.pl Newsy Dnia

poniedziałek, 08 lipiec 2024 18:28

Program Homestay powraca do Torunia!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Choć do Festiwalu EnergaCAMERIMAGE pozostało jeszcze ponad pięć miesięcy to już dziś zapewnić sobie można wejściówki na wydarzenie, które w listopadzie po raz kolejny przyciągnie do Torunia tysiące filmowców i miłośników kina z całego świata. W tym roku organizatorzy festiwalu zdecydowali się powrócić do idei programu „HOMESTAY", który umożliwia studentom szkół filmowych znalezienie w trakcie festiwalu bezpłatnego zakwaterowania. Torunianie, którzy przyjmą młodych filmowców do swojego domu, otrzymają darmowe wejściówki na tegoroczną edycję EnergaCAMERIMAGE, która rozpocznie się 16 listopada.

 

Program HOMESTAY, jest organizowany przez Festiwal CAMERIMAGE od 1997 roku. Dzięki niemu, studenci przybywający na wydarzenie nie tylko z Europy, ale i z bardziej odległych zakątków świata, mogą znaleźć nocleg, a mieszkańcy miasta mają niepowtarzalną okazję nawiązać nowe znajomości, które niejednokrotnie owocują później przyjaźnią na lata. Po powrocie festiwalu do Torunia program realizowany był tylko w roku 2019, w kolejnych latach ze względu m.in. na epidemię koronawirusa a następnie wojnę w Ukrainie odstąpiono od jego organizacji. W tym roku „HOMESTAY" powraca, a organizatorzy wydarzenia wierzą, że torunianie ponownie zaskoczą swą niezwykłą gościnnością. Do domu przyjąć można zarówno studentów z zagranicy jak i z Polski. W programie uczestniczyć będą studenci których filmy zostaną zakwalifikowane do programu festiwalowego EnergaCAMERIMAGE 2024.

W czasie trwania festiwalu, większość obiektów hotelowych w Toruniu jest zarezerwowana a ceny za nocleg szybują w górę. Program „HOMESTAY" dla części studentów to jedyna szansa by wziąć udział w Festiwalu i poznać piękno naszego miasta. Mieszkańcy Torunia, którzy chcą zaprosić do siebie festiwalowiczów, muszą wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej www.camerimage.pl w zakładce "Homestay". Poza udzieleniem młodym gościom noclegu uczestnicy programu nie mają żadnych dodatkowych obowiązków związanych z opieką nad gośćmi, mogą za to cieszyć się udziałem w jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w naszym kraju.

Zgłoszenia do programu przyjmowane będą do 30 września. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 16-23 listopada. Wiemy już też, że jedną z największych gwiazd wydarzenia będzie wybitna aktorka, reżyserka i producentka Cate Blanchett, która stanie na czele jury konkursu głównego. o kierowanie ewentualnych pytań na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 63 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2024 21:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama